ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 29.04.2017 21:14:08

Celje Pivovarna Laško - Urbanscape Loka 28:22 (18:13)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu končnice za prvaka v ligi NLB premagali Urbanscape Loko z 28:22 (18:13).

Dvorana Zlatorog, gledalcev 400, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Malus 2, Babarskas, Janc 9, Razgor 1, Suholežnik, Marguč 5 (1), Grošelj, Poteko 1, Zarabec 2, Kodrin 2 (1), Mačkovšek 1, Mlakar 2, Žvižej 2, Bečiri 2.

Urbanspace Loka: Juričan, Panjtar, A. Vrbinc 3, Šibanc, Gartner 3 (1), Jesenko, Kavčič 7, Štremfelj, Cingesar 5, Bradeško 3, Pipp, Bergant, Jesenko, Plestenjak, Maček, Jamnik 1 (1).
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (2), Urbanscape Loka 3 (2).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Urbanscape Loka 8 minut.
Rdeči karton: /.

Celjani so sredi tega tedna remizirali pri najhujšemu domačemu tekmecu iz Velenja, v današnjem obračunu šestega kroga pa so v svojem Zlatorogu dokaj zanesljivo na kolena položili tekmece iz Škofje Loke in so po porazu Velenjčanov v Ribnici sami na prvem mestu.

Gorenjci so bili enakovredni le v uvodnih minutah, po izidu 3:3 pa so na igrišču zagospodarili izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta in si v 14. minuti priigrali tri gole prednosti (8:5). Celjani so odpor gostov lomili postopoma, v prvi polovici tekme so bolj ali manj so vseskozi imeli prednost od dveh do največ petih golov, na polčasu pa je njihova prednost znašala 18:13.

V drugi polovici tekme so Celjani zadržali raven svoje igre iz prvega polčasa, predvsem pa so izkoristili večji nabor kakovostnih igralcev. V 43. minuti so povedli za sedem golov (22:15), lepo zalogo v golih pa so vse do konca tekme zanesljivo zadržali v svojih rokah.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Janc z devetimi in Gal Marguč s petimi goli, v škofjeloški pa Aleks Kavčič s sedmimi in Mario Cingesar s petimi zadetki.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, škofjeloška pa v Kopru. Obe tekmi bosta v soboto, 13. maja.

Značke: rokomet, dp