ru
20.02.2016 22:14:33

Šibila se je vrnil v Maribor in odnesel zmago

Nikola Miljković

Potem ko so celjski rokometaši že med tednom kar s 30 zadetki razlike premagali Sevnico, je bilo preostalih šest tekem 18. kroga 1. NLB leasing lige na sporedu danes.

Osrednja tekma 18. kroga se je v mariborski dvorani Tabor končala z zmagoslavjem velenjske ekipe, ki tako nadaljuje "mrtvi tek" s celjsko zasedbo za prevlado na domačem prizorišču.

Izbranci gostujočega trenerja Marka Šibile, ki je v preteklosti vodil tudi mariborske rokometaše, so si že v 22. minuti priigrali šest golov prednosti (13:7). Kazalo je na dokaj zanesljivo njihovo zmago, a se gostitelji niso predali. Na polovici tekme jim resda ni kazalo najbolje, saj so zaostajali za pet golov (10:15), v začetku drugega polčasa pa so močno dvignili raven svoje igre in tekmo v 44. minuti postavili v začetno izhodišče (19:19).

Lov na tekmece je izbrancem domačega trenerja Slavka Iveziča vzelo precej moči, saj je končnica tekme minila v absolutni prevladi Velenjčanov. Pet minut pred koncem so si znova priigrali visoko prednost petih golov (25:20), nato pa dvoboj mirno pripeljali do srečnega konca.

Maribor Branik - Gorenje Velenje 22:26 (10:15)
* Dvorana Tabor, sodnici: Crnojević in Kostecki-Radić (obe Hrvaška).
* Maribor Branik: Čudič, Kastelic, Cingesar 2, Žmavc, Kaleb 3, Špelić 4, Jamnik 1, Poklar 1, Sok 3 (3), Škalički, Hrastnik, Fidel, Verdinek 2, Brajović 5, Čagalj, Bečiri 1.
* Gorenje Velenje: B. Burić, Zaponšek, Cehte, Medved 6 (1), S. Burić 1, Ovniček, Levc, Szyba 1, Skube 8, Golčar, Šoštarič 6 (1), Kleč 1, Gams 1, Ratajec 2, Nosan.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik, Gorenje Velenje 6 (2).
* Izključitve: Maribor Branik 14, Gorenje Velenje 12 minut.

Koper 2013 - Jeruzalem Ormož 27:21 (12:12)

* Dvorana Bonifika, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Pirc (Krško)
* Koper 2013: Ponikvar, Dolenc, Grzentič 1, Vlah 5, Krečič 3, Matijaševič, Gašperšič 1, Vran, Moljk, Gorela 3, Žugan, Rapotec 2, Smolnik 1, Sokolič 2, Marič 1, Bratkovič 8 (4).
* Jeruzalem Ormož: Šutalo, Kavčič, Bogadi 2, Radujković 1, Čudič, Kocbek 3, Grizolt, Žuran 5, Balent, Kosi 4, Ozmec 1, Mesarič 4 (1), Petrovič, Rajšp, Cirar 1.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 4 (4), Jeruzalem Ormož 4 (2).
* Izključitve: Koper 2013 10, Jeruzalem Ormož 10 minut.
* Rdeči karton: Kavčič (53.).

Slovenj Gradec 2011 - Riko Ribnica 22:32 (14:17)
* Športna dvorana, gledalcev 450, sodnika: Pirc Marko in Pirc Matjaž (oba Sežana).
* Slovenj Gradec 2011: Ocvirk 1, Zbičajnik, Banfro 1, Suholežnik 2, Doberšek 3 (1), Kašnik, Humek, Dujmovič 2, Hartman, Voršič 2, Kobold 1, Šol 5, Krevs 1, Poklič 4 (2), Jankovskij.
* Riko Ribnica: Košmrlj 1, Kljun 1 (1), Batinič 1, Leban 5, Fink 5, Skušek 7 (5), Celmniš 1, Atanasov, Pucelj 3, Grebenc M., Grebenc J. 1, Heningman 5, Knavs, Nosan 2, Klarič, Perovšek.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 3 (5), Riko Ribnica 6 (6).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 2, Riko Ribnica minut 8 minut.

Dobova - Istrabenz Plini Izola 36:24 (16:13)
* Športna dvorana, sodnika Teršek (Hrastnik) in Žitnik (Trbovlje).
* Dobova: Miklavčič 1, Dražetič 5, Zafran, Humek 2, Rožman, Humek, Seferović 4, Toporišič, Kučič 3, Kaučič 5, Supančič, Koprivc 5, Ferkulj 1, Bezgavšek 1, Hotko 9 (2), Blaževič.
* Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Puhanič, Jurić 1, Čolić 4 (1), Rončević, Stepančič 3, Selišnik, Štavar, Kecman 2, Redžić 2, Vuković 5, Velkavrh 3, Ravlija 4, Konig, Madžarevič.
* Sedemmetrovke: Dobova 2 (2), Istrabenz Plini Izola 1 (1).
* Izključitve: Dobova 12, Istrabenz Plini Izola 6 minut.

Trimo Trebnje - Krka 26:33 (12:15)
* Dvorana OŠ, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Turnšek (Celje).
* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Djurdjevič, Florjančič 4, Murčehajić 6 (3), Kotar 4 (2), Sušin 1, T. Grandovec 1, Željko, Potočnik 2, Udovič 4, Sašek 4, Pernovšek, M. Grandovec, Mikec.
* Krka: Baznik, Rašo 4, Jurečič 8 (2), Lavrič, Didovič 3, Okleščen 2, Pršina, Brajer, Irman 2, Nunčič, Jakše, Kovačič, Papež 9 (2), Orlič 1, Adamčič, Klobčar 4.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (5), Krka 4 (4).
* Izključitve: Trimo Trebnje 8, Krka 12 minut.

Urbanscape Loka - Slovan 25:19 (14:11)
* Dvorana Poden, sodnika: Škvarč (Ribnica) in Štrigl (Velenje).
* Urbanscape Loka: A. Vrbinc, Panjtar, M. Vrbinc 2, Rakovec, Jeseničnik 1, Gartner 5 (5), Kavčič 1, Štremfelj 2, Jesenko, Dolenec 2, Cingesar 3, Bradeško 3, Bergant, Rant, Rebič 2, Kete 4.
* Slovan: Jugovič, Selakovič, Kikanović 1, Marinček 1, Marojevič, Stojnič, Erak 3, Krivic, Topolovec 4 (1), Grojzdek 6, Montanari-Knez, Gavranič, Sankovič 4 (1), Mlakar.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 5 (5), Slovan 5 (2).
* Izključitve: Urbanscape Loka 2, Slovan 14 minut.

Celje Pivovarna Laško - Sevnica 54:24 (30:9)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 250, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Dobaj, Blagotinšek 2, Babarskas, Janc, Razgor 6, Marguč 11 (2), Grošelj 5 (1), Poteko 3, Zarabec 3, Alagić 2, Kodrin 10, Fižuleto 7, Patrianova, Mlakar 5, Žvižej.
* Sevnica: Leben, D. Krnc, Ž. Krnc 2, Župevc 1, Grušovnik 7 (1), Kuhar 8, Flisek 2 (1), Kolman 1, J. Krnc 2, Kadilnik, Zelič, Šinkovec, Mrgole.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (3), Sevnica 3 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško -, Sevnica 2 minuti.