ru
31.10.2015 20:17:36

Končan celjski niz 59 tekem brez poraza

Nikola Miljković

Rokometaši Maribora Branika so v 9. krogu 1. NLB Leasing lige premagali Celje Pivovarno Laško z 29:27 (12:13).

Celjski rokometaši so doživeli prvi poraz po februarju 2014, tudi zadnjega so doživeli v Mariboru. Tako se je končal njihov niz 59 tekem brez poraza na slovenskih igriščih. Kljub temu ostajajo Celjani vodilni v DP, Mariborčani pa so prišli do četrte zmage v sezoni in so v sredini lestvice.

Začetek prvega polčasa je pripadel gostom, ki prvih pet minut niso dovolili Mariboru, da bi zatresel mrežo. Dobra igra v obrambi je omogočila Celjanom, da so pobegnili na 8:3, strelsko sta blestela David Razgor in Žiga Mlakar, ki sta dosegla vsak po tri zadetke. Nato pa se je gostom ustavilo, niz zadetkov pa so dosegli Mariborčani. Ti so v 25. minuti celo izenačili na 10:10, na glavni odmor pa so Celjani nesli zadetek prednosti.

Začetek drugega polčasa je ponudil podobno zgodbo kot prvi. Celjani so hitro ušli na 17:14, zadeval je Mlakar, domači pa so po uspešno izvedeni sedemmetrovki Anteja Kaleba v 37. minuti izenačili na 17. Nadaljevanje polčasa je prineslo izenačeno igro na obeh straneh, vseskozi pa so bili v rahli rezultatski prednosti gostje. Mariborčani so imeli prvo priložnost za vodstvo v 47. minuti, vendar je Darko Cingesar poslal žogo mimo gola (21:21).

Prvič pa so povedli v 55. minuti (25:24). Po zadetku Cingesarja iz protinapada so prvič na tekmi povedli za dva gola (26:24). V končnici tekme so domači unovčili nekaj celjskih napak in izključitev Vida Poteka in povedli z 29:25, kar je bilo dovolj za veliko zmago.

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 29:27 (12:13)
* Dvorana Tabor, gledalcev 850, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Vidic (Ljubljana).
* Maribor Branik: Cingesar 4, Žmavc, Kaleb 8 (4), Jasmnik, Poklar 2, Čudič, Mijušković, Hrastnik 2, Fidel, Špende 4, Verdine 3, Brajović 2, Čagalj, Štumpfl 3, Mišković 1, Kastelic.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Blagotinšek 2, Ivić, Babarskas, Janc 5, Razgor 4, Marguč 2 (2), Poteko 1, Zarabec, Fižuleto, 1 Patrianova 1, Dobelšek 1, Mlakar 9, Žvižej 1.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (4), Celje Pivovarna Laško 4 (2).
* Izključitve: Maribor Branik 4, Celje Pivovarna Laško 8 minut.