Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 24.11.2019 19:59:34

Velenjski rokometaši v skupinski del pokala EHF

Rokometaši velenjskega Gorenja so na drugi tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF v gosteh igrali neodločeno z Metalurgom iz Skopja s 23:23 (10:13), zavoljo zmage na prvi tekmi s 24:19 pa so se uvrstili v skupinski del drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja v Evropi.

* Športni center Jane Sandanski, gledalcev 950, sodnika: Mandak in Rudinsky (oba Slovaška).
* Metalurg Skopje: Kondev, Jagurinoski 1, Popović 5 (2), Dupjačanec, Šilegov, Tankoski 6, Marić 4, Serafimov, Lazarevski 3, Gjorgjeski, Mladenovikj, Čanturia 3, Kbilašvili, Dodić, Markoski, Arsenovski 1.
* Gorenje Velenje: Celminš, Mazej, Haseljić, Matanović 1, Levc, Šol 1, Panjtar, Miklavčič 2, Drobež, Verdinek 9 (5), Grmšek, Taletović, M. Kavčič 4, A. Kavčič 4, Okleščen 2, Bojanić.
* Sedemmetrovke: Metalurg Skopje 2 (2), Gorenje Velenje 5 (5).
* Izključitve: Metalurg Skopje 10, Gorenje Velenje 8 minut.
* Rdeč karton: Okleščen (48.).

Velenjski rokometaši so se prvič po sezoni 2014/15 prebili v skupinski del pokala EHF, v tisti sezoni pa so celi igrali na finalnem turnirju. Glavnino dela so ose opravile na prvi tekmi, ko so pred domačimi gledalci slavile s 24:19, v Skopju pa so danes zdržale vse nalete Metalurga.

Gostitelji so tekmo začeli zelo poletno in hitro povedli s 3:0. Dober začetek Metalurga je prebudil igralce Zorana Jovičića, ki so ujeli ritem, stik s tekmeci pa držali pred po zaslugi Matica Verdinka, ki je do sredine polčasa in izida 8:7 dosegel kar pet golov. Vseeno so domačini na odmor šli s tremi goli prednosti (13:10).

Velenjčani so se v drugem polčasu vrnili v igro pri 15:15, a so vseeno ves čas lovili tekmece. Ti so ob zaključku tekme vodili z 21:19, toda Gorenje se ni predalo in v izdihljajih iztržilo nedoločen izid, s katerim so potrdili zanesljivo pot v skupinski del pokala EHF. Gol za 23:23 je devet sekund pred koncem dosegel Miha Kavčič.

Verdinek je bil na koncu z devetimi goli prvi strelec tekme.

Tekmovanje v skupinskem delu se bo začelo februarja prihodnje leto. Žreb bo v četrtek, 28. novembra, na Dunaju.