jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 23.11.2019 22:49:00

Kamničani uspešni v Zagrebu

Odbojkarji Calcita Volleyja so v 8. krogu srednjeevropske lige v Zagrebu premagali domačo Mladost s 3:1 (19, 19, -17, 21).

* Športna dvorana Bojan Stranić, gledalcev 50, sodnika: Mezoffy, Ujhazi (oba Madžarska).
* Mladost Zagreb: Višić, Raić 22, Nikačević 9, Mitrašinović 2, Bakonji 5, Kovačević 3, Šarčević, Oršolić, I. Đirlić, Marelić 9, Polujan 13, Dukić 2.
* Calcit Volley: Pereira 14, Hribar, Bregar 12, Koncilija 7, Hebda 14, Jordanov, Planinc, Brulec 3, Kvas, Kotnik, Štembergar Zupan 13, Lazar, Rotar 1.

Kamničani so prejšnji teden prekinili niz dveh porazov, začetek novega zmagovitega niza pa so potrdili v Zagrebu, kjer so ugnali soseda na lestvici, tretjeuvrščeno Mladost. Ta je morala po šestih dneh od poraza v Ljubljani priznati premoč še drugemu slovenskemu klubu. Proti ACH-ju niza ni osvojila, ga pa je proti Kamniku. In sicer tretjega, v katerem je izkoristila zaspan začetek slovenskih podprvakov.

Zagrebčani so tekmo začeli slabo. Po izidu 1:0 so zašli v serijo napak, tako da so Kamničani prišli do vodstva 5:1 in 8:3, s prvim blokom na tekmi jih je Andrej Štembergar Zupan povedel do prednosti 16:9. Z dvema asoma Timofeja Polujana so domači nekoliko znižali zaostanek, toda gostujoči trener Marko Brumen je z odmorom zaustavil njihov nalet, Miha Bregar pa z blokom ekipo vrnil na +7. Takrat je že bilo jasno, da gosti do konca niza prednosti ne bodo zapravili.

Tudi v drugem nizu so gosti ušli že na začetku. Z blokom Lukasza Hebde so povedli s 5:2, nato pa vodili že s 16:9. S štirimi zaporednimi točkami so se Hrvati približali, toda nato je sledil dober odgovor, Bregar je z blokom poskrbel za vodstvo 18:13. Če so imeli domači še nekaj upanja pri izidu 19:22, jim je tega vzel as Maria Koncilje, s katerim je Calcit prišel do zaključne žoge.

Po vodstvu z 2:0 so bili Kamničani nekoliko prehitro zadovoljni, kar so domači v tretjem nizu znali kaznovati. Niz so začeli z vodstvom 6:1 in 8:2, Brumnovi varovanci so se nekajkrat približali na tri točke, toda blok Bernarda Bakonjija za vodstvo 20:14 jim je dokončno vzel voljo.

V četrtem nizu pa so bile njihove glave spet na pravem mestu. V njem so dolgo časa ohranjali prednost ene do dveh točk, z blokom Jana Brulca povedli z 18:15, Zagrebčani so še znižali na 17:18, nato pa so gosti osvojili štiri zaporedne točke, ki so zadostovale za zmago.

Značke: odbojka, calcit