skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 14.02.2018 20:57:36

Gorenje z visoko zmago iz Vojvodine

Rokometaši Vojvodine so v tekmi 14. kroga lige Seha izgubili proti velenjskemu Gorenju s 27:39 (13:19).

Vojvodina - Gorenje Velenje 27:39 (13:19)
* Dvorana Slana bara, gledalcev, sodnika: Načevski in Nikolov (oba Makedonija).
* Vojvodina: Čagalj 3, Ostojić 2, Stojanović 1, Jelić, Nadoveza 5, Jovanović 3 (1), Vučković 3, Ratković, Trifković 1, Stanković 3, Nikolić 3, Radičević, Verkić, Bojanić, Grozdanić 3, Radović, Jelić.
* Gorenje Velenje: Cehte 3, Mazej, Haseljić 4 (1), Ovniček 4, Ferlin, Grebenc 4, Stojnić 1 (1), Grmšek 1, Toskič 2, Potočnik 5, Golčar 6 (2), Verdinek 6, Kleč 2, Zaponšek, Tajnik, Pejović 1.
* Sedemmetrovke: Vojvodina 2 (1), Gorenje Velenje 5 (4).
* Izključitve: Vojvodina 4, Gorenje Velenje 6 minut.
* Rdeč karton: /.

Velenjski rokometaši so še drugič v sezoni regionalne lige Seha na kolena položili igralce Vojvodine. Ta sicer ni izgubila tako visoko kot v Velenju, ko je bilo 37:20, toda tudi drugi poraz pred domačimi gledalci ni bil kaj veliko nižji.

Vojvodina, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor in trener Celja Pivovarne Laško Kasim Kamenica, je stik z Gorenjem držala le slabih 20 minut, na celotni tekmi pa je vodila le dvakrat - pri 2:1 in 3:2. Gosti so si zadnjih desetih minutah prvega polčasa priigrali prednost 19:13, v drugem delu tekme pa so stvari dokončno postavili na svoje mesto. Med 46. in 49. minuto je slovenski reprezentant Matic Verdinek zadel trikrat po vrsti, izid zvišal na 33:22, Vojvodina pa se je vdala v usodo. V 55. minuti se je med strelce vpisal še debitant v dresu Velenja, mladinec Timotej Grmšek. Končnih 39:27 je postavil povratnik po poškodbi Darko Stojnić.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Verdinek in Rok Golčar, oba sta zadela po šestkrat.

Gorenje v 15. krogu čaka tekma z Metalurgom, obračun bo v Velenju v torek, 27. februarja.

Značke: rokomet, sta