Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 16.09.2021 18:24:08

V četrtfinale slovenskega pokala napredovala še Bravo in Koper

Po Celju in Kalcer Radomljah sta se v četrtfinale nogometnega pokala Pivovarne Union danes uvrstila še Bravo in Koper. Ljubljanska zasedba je v mestu vrtnic premagala Gorico z 2:0 (2:0), na današnji drugi tekmi v Kidričevem pa je bil Koper boljši od Aluminija z 2:1 (2:1).

Bravo je vse dvome o zmagi v novogoriškem športnem parku razrešil prvi polovici tekme, ko sta v 32. in 33. minuti zadela Hrvat Loren Maruzin in Sandi Ogrinec. Na današnji drugi tekmi v Kidričevem je Aluminij povedel z golom Harisa Kadrića v osmi minuti, zmago trenutno vodilni ekipi v Prvi ligi Telekom Slovenije z Obale - ob tekmi manj ima kar šest točk več od Brava, Olimpije in Maribora - pa sta v nadaljevanju tekme prinesla Jamajčan Kaheem Parris in Matej Palčič z goloma v 30. in 39. minuti.

Celjska zasedba je že v sredo v gosteh premagala CB24 Tabor Sežano z 2:0, potem ko sta gola dosegla Ester Sokler v 44. in Tjaš Begić v 90. minuti. Kalcer Radomlje je v Domžalah na kolena položil Krko in slavil zmago z 2:1. Za gostitelje sta zadela Oliver Kregar v 21. in Marko Božić v 74. minuti, za goste iz Novega mesta pa je edini gol dosegel Hrvat Ivan Pranjić v 33. minuti.

V tej sezoni pokalno tekmovanje poteka po nekoliko prilagojenem formatu zaradi težav z novim koronavirusom. Večina medobčinskih tekmovanj namreč ni bila dokončana.

Tako se bo v sezoni 2021/22 za lovoriko merilo 12 klubov, deset prvoligaških in najboljša klube iz 2. SNL v minuli sezoni. Osem jih igra v 1. krogu, v četrtfinalu pa se bodo štirim zmagovalcem prvega kroga pridružili še Domžale, Maribor, Mura in Olimpija, ki so se v prejšnji sezoni prebili v evropska tekmovanja.