1 16.09.2021 11:34:59

V Mariboru že tako ali tako NEMIR, zdaj udarila še – OLIMPIJA! In to kar DVAKRAT, saj ...

Grega Wernig
Dvojni večni derbi.

Včeraj se je v Ljubljani še kako iskrilo. Olimpija je namreč gostila – Maribor! In to ne na eni tekmi, marveč kar na dveh! Toda seveda se niso pomerili člani; ti si ližejo rane po bolečih porazih z Muro (Olimpija) in Aluminijem (Maribor). V bežigrajski Jami so se najprej udarili kadeti, nato pa še mladinci starih rivalov. Tekmi bi morali biti odigrani že na začetku sezone, a sta bili prestavljeni. Na včerajšnji dan, ko so bili Ljubljančani tisti, ki so se lahko veselili kar dveh zmag! Najprej so šli v boj kadeti, Olimpija je to tekmo dobila z 1:0. Edini gol je v 56. minuti dosegel Marcel Petrov, ki je tako zadal boleč poraz Matjažu Keku. No, toda ne tistemu Matjažu Keku, ki vodi reprezentanco Slovenije, marveč Matjažu Keku mlajšemu. Torej selektorjevemu sinu. Tega je na kolena spravil nihče drug kot Sebastjan Cimerotič, trener kadetov Olimpije, ki bi si težko želel boljše darilo za svoj 47. rojstni dan, ki ga je praznoval nedolgo tega.

Da bi bilo ljubljansko zadovoljstvo popolno, so svoje dodali še mladinci zeleno-belih, ki v tej sezoni pod vodstvom Jasmina Jeriča, svoj čas pomočnika Dušana Kosića v Celju, tako ali tako nizajo vrhunske rezultate. Tokrat so zabeležili že peto zmago, ob tem so enkrat remizirali in niti enkrat izgubili. Derbi je bil dramatičen, Olimpija je namreč gol za zmago z 2:1 zabila šele v 92. minuti, ko je v polno meril Miha Kompan Breznik. Maribor je v 18. minuti v vodstvo popeljal Andraž Borovnik, v 64. minuti se je med strelce vpisal tudi Žiga Slaviček, ki je nedolgo tega z Olimpijo podpisal profesionalno pogodbo.