Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

0 09.04.2018 06:24:41

Čisto prava DRAMA v drugi ligi: Mura se je NAMUČILA, a vseeno povečala prednost, Ljubljančani ŠOKIRALI Dravo, Nafta spet BLIŽJE eliti

Drago Wernig - TAKA
Dogajanje v 2. SNL je iz kroga v krog bolj zanimivo.

Brežice so v Murski soboti povedle v 31. minuti, ko je bil uspešen Kristijan Krajček. V drugem polčasu sta Amadej Maroša (57.) in Rok Sirk (72.) prinesla vodstvo domačim, Robert Drugovič je v 75. izenačil, deset minut pozneje pa je zmago gostiteljem zagotovil Matic Maruško.

Brežice so v drugem delu lestvice, tako kot Ilirija, ki pa je pripravila veliko presenečenje. Drava je bila v zaostanku že v drugi minuti, ko je zadel Jaka Corn. Šestnajst minut pozneje je avtogol dosegel Luka Petek, potem ko je bil v 55. minuti izključen Ignacio Nahuel Cuffaro, pa je dva gola zabil še Mustafa Nukić (66. in 88.). Po porazu Drave ima zdaj Mura na prvem mestu že devet točk prednosti.

V tretji tekmi dneva je kranjska Zarica, 15. na lestvici, doma klonila v dvoboju z Veržejem z 0:1 (0:1). Edini zadetek je zadnjeuvrščeno ekipo lige dosegel Jure Volmajer v 21. minuti.

Že v soboto je bila aktivna tretjeuvrščena Nafta 1903, ki je pričakovano v gosteh premagala Fužinar z 2:0. Oba zadetka je dosegel Mitja Novinič. V gosteh so bila uspešna tudi Brda, ki so z 2:1 zmagala v Sežani, Radomljani so doma z 2:1 ugnali Rogaško, Krka pa s 3:1 Jadran iz Dekanov. V četrtek je Bravo z 1:0 odpravil Roltek Dob.

- četrtek, 5. april:
BRAVO - ROLTEK DOB 1:0 (0:0)
* Ljubljana, gledalcev 150, sodniki: Perić, Podobnik in Švarc.
* Strelec: 1:0 Jugovar (79.).
* Bravo: Vekić, Trontelj, Kurtovič, Klemenčič, Zaletel, Salaj (od 86. Zorc), Marcius (od 90. Sredojević), Agboyi, Đajič, Jugovar, Kene (od 72. Kadrić).
* Roltek Dob: M. Čretnik, Andjelić, Kukavica (od 68. Plavšič Vajde), Račić, Šipek, Jarović, Hočevar, Kunstelj (od 83. Čeh), Kumer, Šmigoc, Mirtič (od 12. Zupanc).
* Rumena kartona: Agboyi; Andjelić.

- sobota, 7. april:
CHERRYBOX 24 TABOR SEŽANA - BRDA 1:2 (1:0)
* Sežana, gledalcev 250, sodniki: Žnidaršič, Čiča in Brezovar.
* Strelci: 1:0 Bačanin (25.), 1:1 Kavčič (48.), 1:2 Debenjak (50.).
* Cherrybox 24 Tabor Sežana: Rener, Vukelić (od 78. Gulič), Lukač, Kariž, Sever, Kosmač (od 59. Škerjanc), Slavec (od 69. Črgan), Bačanin, Stančič, Azinović, Salkić.
* Brda: Radikon, Debenjak (od 87. Klepac), Kavčič, Kompara, Rojc, Varga, Terziev, Kodermac (od 46. Pavić), Žižek, Kavčič, Kuraj (od 68. Rijavec).
* Rumeni kartoni: Azinović, Kariž; Radikon, Debenjak, Rojc.

KALCER RADOMLJE - ROGAŠKA 2:1 (1:0)
* Radomlje, gledalcev 200, sodniki: Stojanoski, Ajdovec in Kalan.
* Strelci: 1:0 Kondič (7.), 2:0 Ivanov (67.), 2:1 Šlogar (84./11 m).
* Kalcer: Adam, Halilović, Primc (od 82. Trdin), Jazbec, Barukčič, Kondič (od 66. Nuhanović), Cerar, Španja, Grvala, Dautović, Ivanov.
* Rogaška: Lojen, Močić (od 73. Šlogar), Čuček, Ahec, Stiplošek (od 83. Bek), Hustić, Horjak, Neskič, Kidrič (od 46. Žerak), Brodnjak, Romih.
* Rumeni kartoni: Halilović, Kondič; Močić, Žerak, Ahec.

FUŽINAR RAVNE SYSTEMS - NAFTA 1903 0:2 (0:1)
* Ravne na Koroškem, gledalcev 250, sodniki: Goričan, Mežnar in Radusinović.
* Strelec: 0:1 Novinič (5.), 0:2 Novinič (69.).
* Fužinar: Curanović, Poglajen (od 46. Pavlić), Verhovnik, Vrabič, Rokavec, Golob (od 75. Stočko), Moravac, Vajda (od 64. Križan), Gajić, Fasvald, Kukić.
* Nafta 1903: Raduha, Šeruga, Monjac (od 52. Grabant), Malešević, Novinič, Zeljko (od 89. Vöröš), Oštrek, Leuštek, Živko, Roginić (od 90. Pozsgai), Vinko.
* Rumeni kartoni: Verhovnik, Kukić, Rokavec; Raduha, Zeljko, Leuštek.

KRKA - JADRAN DEKANI 3:1 (1:0)
* Novo mesto, gledalcev 50, sodniki: Kos, Pospeh in Mikača.
* Strelci: 1:0 Kambič (23.), 1:1 Stepančič (57.), 2:1 Kastrevec (72.), 3:1 Cvrtila (84.).
* Krka: Marjanović, Martić, Pavič, Tot (od 61. Vujčić), Kešinović, Kambič (od 89. Vranešić), Florjanc, Kim, Cvrtila, Potokar (od 87. Škrbec), Kastrevec.

* Jadran Dekani: Rupnik, Stepančič, Kljajić (od 73. Fortuna), Požrl, Podgoršek (od 80. Pribac), Palčič (od 83. Rupnik), Petrovčič, Babič, Vitezica, Šop, Krivičić.
* Rumeni kartoni: Kastrevec, Vujčić; Podgoršek.

- nedelja, 8. april:
DRAVA - ILIRIJA 1911 0:4 (0:2)
* Mestni stadion Ptuj, gledalcev 200, sodniki Matković, Perger, Karmelj.
* Strelci: 0:1 Corn (2.), 0:2 Petek (avtogol, 18.), 0:3 Nukić (66.), 0:4 Nukić (88.).
* Drava: Šeliga, Cuffaro, Flis, Vezjak (od 53. Šalamun), Fanimo, Čeh, Bizjak (od 64. Panikvar), Školnik (od 60. Akpomudia), Petek, Lonzarić, Rešek.
* Ilirija 1911: Šušković, Đoković (od 77. Božič), Bajrami, Rems, Lesar, Nukić, Fortin, Corn (od 67. Vidic), Horvat (od 72. Zajc), Anželj, Cvjetičanin.
* Rumeni kartoni: Rešek, Akpomudia; Šušković, Corn,
* Rdeči karton: Cuffaro (58.).

ZARICA KRANJ - VERŽEJ 0:1 (0:1)
* Stadion v športnem parku Zarica, gledalcev 120, sodniki: M. Jug, Černe, T. Jug.
* Strelec: 0:1: Vomajer (21.)
* Zarica: Miković, Kopač, Vrandečič, Šalja (od 46. Oman), Kimovec, Beganović (od 82. Smajić), Ahačič (od 59. Petric), Kovjenić, Matič, Poljanec, Huč.
* Veržej: Irgolič, Ftičar, Robnik, Mavčeč, Fanedl (od 72. Bok), Volmajer, Čuk (od 90. Čehić), Lah, Šošterič, Ahmetović, Grmek.
* Rumeni kartoni: Poljanec, Smajić; Volmajer.
* Rdeči karton: Volmajer (89.).

MURA - BREŽICE TERME ČATEŽ 3:2 (0:1)
* Stadion Fazenerija Murska sobota, gledalcev 600. sodniki: Glažar, Burjan in Flajšma.
* Strelci: 0:1 Krajček (31.), 1:1 Maroša (57.), 2:1 Sirk (72.), 2:2 Drugovič (75.), 3:2 Maruško (85.)
* Mura: Matošević, Kozar, Kouter (od 71. Sirk), Kous, Lorbek (od 55. Maruško), Žiger, Maroša, Lukač (od 77. Dodlek), Vaš, Kurbus, Šušnjar.
* Brežice Terme Čatež: Račič, Selimovič, Čagalj, Krajček, Horvat (od 86. Mirkac), Jurečič, Urbanč, Hyun Jin (od 66. Božič), Drugovič (od 89. Derenda), Kožar, Bardi.
* Rumeni kartoni: Kouter; Krajček, Horvat.