20.10.2024 12:06:43

Slovenec blesti na Škotskem: Z golom je v težave spravil Celtic (video)

profimedia

V osmem krogu nove sezone elitne škotske lige je zablestel član Aberdeena Ester Sokler.

Petindvajsetletni napadalec je na Škotsko lani prestopil iz Radomelj, katerim je Aberdeen plačal 350 tisoč evrov odškodnine. V novi sezoni pa je Sokler našel dobro strelsko formo, že pred včerajšnjim obračunom se je namreč petkrat vpisal med strelce v škotskem pokalu, zdaj pa je dosegel tudi prvi gol sezone v ligaškem tekmovanju. Tega pa ni dosegel kjerkoli, pač pa na kultnem Celtic parku, kjer je njegova ekipa gostovala pri 54-kratnemu škotskemu prvaku. Toda nogometaši Celtica tokrat niso uspeli streti Soklerjeve ekipe.

Do polčasa so zeleno-beli sicer vodili z 2:0, v 24. in 27. minuti sta zadela Japonca Reo Hatate in Kyogo Furuhashi. Med polčasom je zato trener gostov poslal Soklerja, ki pa ni rabil dolgo, da se je oddolžil za zaupanje. Že v 50. minuti je po odlični globinski podaji sam stekel pred vratarja Kasperja Schmeichla in ga rutinirano premagal s strelom v malo mrežico. Deset minut kasneje je za izenačenje zabil Graeme Shinnie in Aberdeen se je veselil velike točke, s katero sta prav omenjeni ekipi izenačeni na vrhu škotske lige.