"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

sveca Ekipa24.si

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

1 11.12.2023 10:02:09

Auč, kako boli! Elsner z varovanci doživel hladen tuš, glejte, kaj se je zgodilo! (video)

Nogometaši Nice so v 15. krogu francoskega prvenstva s poljubom boginje Fortune prišli do zmage nad Reimsom in zadržali drugo mesto na razpredelnici, sedemkratni prvaki Francije, igralci Lyona, pa so dosegli šele drugo zmago v sezoni.

Kljub hat-tricku Alexandra Lacazetta za zmago s 3:0 proti Toulousu Lyon ostaja zadnji na lestvici. Do Clermonta ga loči točka, do mest, ki prinašajo obstanek v elitni Ligue 1, pa tri.

To je bila prva zmaga Lyona po odhodu trenerja Fabia Grossa. Začasno ekipo vodi 44-letni Pierre Sage.

Nica je do zmage prišla v izdihljajih tekme, zahvaliti pa se mora v prvi vrsti vratarju Reimsa Yehvannu Dioufu, ki je osem minut pred koncem storil gromozansko napako in domačim omogočil deveto zmago v prvenstvu. Z njo Nica zaostaja za vodilnim PSG štiri točke, Monaco na tretjem pa ima še dve manj.

Zvezdniki iz Pariza so v soboto doma premagali Nantes z 2:1, Monaco pa je z enakim rezultatom slavil v gosteh proti Rennesu.

Le Havre slovenskega trenerja Luke Elsnerja je nesrečno izgubil z novim sosedom na lestvici Strasbourgom 1:2. Domači so odločilni gol za zmago dosegli v 97. minuti. Strelec je bil Abakar Sylla.

Strasbourg je s 17 točkami skočil iz 14. na deseto mesto, Le Havre (3-7-5) pa je s 16 točkami enajsti.

Značke: elsner, francija, le-havre