Tedenski horoskop: V tišini lahko prisluhnete ...

Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

rb
rb
0 31.10.2022 12:45:43

Jan Mlakar dosegel 10. gol v HNL, toda hajdukovci so se prijemali za glavo! Niso mogli verjeti … (video)

Hajduk zapravil dva gola prednosti.

Po porazu Dinama v Osijeku so bili navijači Hajduka prepričani, da se bodo njihovi ljubljenci Zagrebčanom približali na vsega dve točki zaostanka. Modri imajo sicer tekmo manj, pa vendarle bi bil takšen pogled na lestvico iz dalmatinskega zornega kota dokaj prijeten.

In zdelo se je, da bo zasedba s Poljuda dosegla namen, v Zagrebu je z Lokomotivo v 66. minuti imela dva gola prednosti. Domačo mrežo je načel Emir Sahiti, za 2:0 je zadel Jan Mlakar in se veselil 10. gola na hrvaškem prvoligaškem prizorišču, petega proti Lokomotivi. Gostje so nadzirali potek dogodkov, ampak gostitelji se niso vdali v usodo in sledila je nora končnica, po kateri so se vsi, ki stiskajo pesti za Hajduk, prijemali za glavo. Upravičeno! Ibrahim Aliyu je znižal zaostanek, v pšesti minuti sodniškega dodatka pa je Indrid Tuci s sijajnim volej udarcem domačinom zagotovil točko. A to še ni bilo vse, Lokomotiva je bila celo blizu vsega izkupička, v zadnjih sekundah se je moral dvakrat izkazati še rezervi vratar gostov Karlo Sentić, ki je zamenjal poškodovanega Lovra Kalinića.

Hajduk tako na drugem mestu za Dinamom zaostaja za štiri točke in ima ravno toliko prednosti pred tretjim Osijekom.