rb
1 05.09.2022 09:25:20

Slovenski pečat za polom Joseja Mourinha, velikega Portugalca zdaj čaka slovenski strokovnjak (video)

Udinese visoko premagal Romo.

V petem krogu serie A so nogometaši Udineseja pripravili veliko presenečenje. Pred svojimi navijači so s kar 4:0 ugnali Romo in Joseju Mourinhu in njegovim varovancem prizadejali prvi poraz v dozdajšnjem delu prvenstva. Videmčani so se veselili tretje zmage, ki jo je že v peti minuti začel tlakovati Destiny Udogie. V 11 minuti nadaljevanja je bil uspešen Lazar Samardžić 56, za domače vodstvo s 3:0 je poskrbel Roberto Pereyra, za končni izid pa je zadel slovenski reprezentant Sandi Lovrić, ki je dvoboj sicer začel na klopi. V igro je vstopil po dobri uri igre, član začetne enajsterice gostiteljev pa je bil Jaka Bijol, a je moral zaradi poškodbe že v 17. minuti predčasno z igrišča.

Tudi naslednja preizkušnja velikana iz večnega mesta bo imela slovenski pridih, srečala se bosta Jose Mourinho in Ante Šimundža. Zgodilo se bo v četrtek v Razgradu na prvi tekmi skupinskega dela lige Europa. Ekipa mariborskega strokovnjaka je bila sicer v zadnjem krogu domačega ligaškega tekmovanja zelo učinkovita, Haber 1918 je ugnala s 6:0.