04.02.2022 19:55:39

Otrok Mure po SRHLJIVKI ostal brez ZGODOVINSKEGA DOSEŽKA

Martin Metelko

Mitja Mörec je bil s svojimi varovanci blizu presenečenja.

Pri severnih sosedih se drugi del sezone začenja s četrtfinalnimi tekmami pokalnega tekmovanja, prvo sta odigrala Wolfsberger AC in dunajski FAC, ki ga s klopi vodi Mitja Mörec in bi z napredovanjem dosegel zgodovinski uspeh. Domači prvoligaš je v dvoboju z ekipo iz drugega kakovostnega razreda tekmovanja veljal za velikega favorita, ki jo je naposled tudi upravičil, toda gostitelji so se morali za uvrstitev v polfinale truditi kar 120 minut. Po rednem delu je bil izid 2:2, zasedba otroka Mure si je podaljšek zagotovila v šesti minuti sodniškega dodatka, nato pa pokleknila v izdihljajih srhljivega obračuna, ko je ostala tudi z igralcem manj, z igrišča je moral znanec s slovenskih igrišč Christian Bubalović. Člani elite, pri katerih je igral še en znanec z zelenic na sončni strani Alp Dario Vizinger, ki je zadel tudi za 2:1, so za želeni uspeh in končnih 4:2 zatresli mrežo v 117. in 120. minuti.