Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

rb
0 16.01.2022 11:37:14

Jasmin Kurtić BLESTI, zdaj je SAM NA VRHU, vpleten je bil tudi v dogodek, o katerem GOVORI VSA GRČIJA (video)

Slovenski reprezentant je v sijajni formi.

Jasmin Kurtić med grško elito še naprej blesti, igra v življenjski formi, na 15 tekmah je dosegel že 12 golov in je sam na vrhu lestvice strelcev. Na tekmi 18 kroga je njegov PAOK na svojem stadionu s 3:0 premagal OFI, slovenski reprezentant je dvakrat zadel v polno. Najprej je bil na začetku drugega polčasa uspešen z bele točke, nakar je v 76. minuti povišal vodstvo črno-belih iz Soluna, ko je bil dovolj odločen po podaji z desne strani, končni izid je po katastrofalni napaki vratarja postavil Karol Swiderski.

V normalnih okoliščinah bi 'komični vložek' gostujočega vratarja zaznamoval dvoboj, tokrat niti po naključju ni bilo tako. Bržčas niste podvomili, da zaradi tehnologije VAR. Bilo je v 50. minuti, ko so domačini napadli po desni strani, po podaji v kazenski prostor je enega od branilcev žoga pri poskusu bloka oplazila po roki. Gostitelji so zelo sramežljivo zahtevali najstrožjo kazen, vendar se delivec pravice ni odzval, zasedba s Krete je krenila v napad in ga 30 sekund zatem zaključila z golom, toda možje v VAR-sobi so prekinili veselje in sodnika opozorili na prejšnjo akcijo PAOK-a. In kaj se je zgodilo? Po ogledu posnetka je razveljavil gol in dosodil najstrožjo kazen na nasprotni strani, ki jo je realiziral Jasmin Kurtić. O tem dogodku, ki je sprožil žolčne razprave o tehnologiji, kakopak govori vsa nogometna Grčija.