10 15.01.2022 16:18:26

GREEN DRAGONSI videli prepričljiv poraz Olimpije

Grega Wernig
Ljubljančani končali priprave v Poreču.

Dino Skender in njegovi varovanci so prvi del priprav v hrvaški Istri sklenili z drugo prijateljsko tekmo. Po porazu z 0:2 z zagrebškim Dinamom so morali priznati premoč še enemu hrvaškemu prvoligašu, ki se bori za naslov prvaka, Osijek je bil na igrišču v Zeleni laguni uspešnejši s 3:0 (2:0).

Mreža Olimpije se je prvič zatresla že v peti minuti, ko je Damjan Bohar realiziral najstrožjo kazen, za povišanje vodstva zasedbe s slavonske ravnice je poskrbel Karlo Bartolec s projektilom iz prostega strela (žoga je vmes oplazila živi zid), po dobri uri igre je za končni izid zadel Mirlind Daku.

Za zmaje, ki jih je spodbujala tudi skupina Green Dragonsov, so od prve minute zaigrali Banić, Boakye, Milović, Ratnik, Pavlović, Pilj, Kapun, Mudražija, Ziljkić, Sešlar in Nukić, v nadaljevanju so bili na igrišču še Vidovšek, Andrejašič, Delamea Mlinar, Korun, Fink, Gavrić, Špehar, Baskera, Kurež, Aldair in Tall.

V dresu Osijeka je v prvem polčasu igral tudi nekdanji član Olimpije Mario Jurčević.