5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 21.03.2021 15:42:22

Atalanta do zmage v Veroni, ILIČIĆ v prečko

Nogometaši Atalante Josipa Iličića so v 28. krogu italijanskega prvenstva gostovali v Veroni in zmagali z 2:0.

Po ne preveč razburljivem uvodu tekme, v katerem je imela Atalanta pobudo, so gosti prišli do najstrožje kazni, ko je Federico Dimarco igral z roko, Ruslan Malinovski pa je v 33. minuti z bele pike zanesljivo zadel za 1:0. V 37. minuti je vratnico zadel Duvan Zapata, ki pa je v 42. minuti prišel do zadetka, ko je spretno poslal žogo v mrežo mimo vratarja Marca Silvestrija malce z desne.

V 63. minuti so gosti dosegli nov zadetek, a ni bil priznan zaradi igranja z roko. V 77. minuti je priložnost za igro dobil tudi Iličić, deset minut zatem pa je Luis Muriel po lepi samostojni akciji zgrešil cilj iz bližine. Slovenski reprezentant je bil najbližje zadetku v sodniškem dodatku, ko je zadel prečko.

V soboto je Bologna je premagala Crotone s 3:2, Spezia pa na drugi Cagliari z 2:1. Dvoboj vodilnega Interja Milana s Sassuolom je bil zaradi okužb z novim koronavirusom v svojem taboru, med njimi je tudi nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, prestavljen.

Na petkovem edinem in slovensko obarvanem obračunu je Genoa Mihe Zajca na kolena položila Parmo Jasmina Kurtića z 2:1. Kurtić in Zajc sta bila v začetni postavi obeh ekip, prvi je igral do 79., drugi pa do 89. minute.

Za Parmo je vodilni gol v 16. minuti dosegel Graziano Pelle, za preobrat pa je poskrbel mladi italijanski reprezentant v vrstah ekipe iz Ligurije Gianluca Scamacca, ki je zadel v 50. in 69. minuti.

Značke: nogomet, italija