Gruzijec peš bežal pred policisti

ba
ba
0 22.10.2020 21:25:24

Na Reki DRAMA pred in med tekmo! Nekaterim varovancem SIMONA ROŽMANA niso takoj dovolili vstopa na stadion

sn
V ligi Europa poraza Rijeka in dunajskega Rapida.

V prvem krogu skupinskega dela lige Europa je dunajski Rapid, pri katerem je nekdanji kapetan Aluminija Dejan Petrovič sedel na klopi, v skupini B gostil enega favoritov tekmovanja, londonski Arsenal. Avstrijci so po napaki vratarja Londončanov Bernda Lena povedli z golom Taxiarchisa Fountasa v 51. minuti. Arsenal pa je nato najprej v 70. minuti z zadetkom Davida Luiza izenačil, v 74. pa povedel, ko se je med strelce vpisal Pierre-Emerick Aubameyang. To je bil tudi končni izid tekme.

Na drugi preizkušnji skupine je po vrednosti daleč najskromnejši klub skupinskega dela Dundalk gostil Molde in izgubil z 1:2. Gostitelji so povedli v 36. minuti po golu Seana Murrayja, Etzaz Hussain je izid poravnal v 63., v 72. pa je najstrožjo kazen za Molde unovčil Ohi Omoijuanfo.

V skupini F je Rijeka pod vodstvom Simona Rožmana, ki je Adamu Gnezdi Čerinu namenil vse minute, gostila vodilno ekipo španske lige Real Socidead. Potem ko je večino tekme dobro branila svoja vrata, dvakrat se je sicer zatresel njihov okvir, se je domača mreža zatresla v srhljivi končnici, v tretji minuti sodniškega dodatka je bil uspešen Jon Bautista Orgilles. Nekaj drame pa je bilo že pred začetkom dvoboja. Nekateri varovanci strokovnjaka iz Štor so namreč imeli pri prihodu na stadion (zaradi epidemioloških razmer je vsak prispel s svojim avtomobilom) povišano telesno temperaturo, zato jim takojšen vstop ni bil dovoljen, 'rešilo' jih je drugo merjenje nekoliko trenutkov pozneje. Favorizirani Napoli je na drugi tekmi skupine igral proti Alkmaarju in prav tako izgubil z 0:1. Nizozemci so zadeli v 57. minuti prek Danija de Wita.

Izidi; skupina A: Young Boys Bern - Roma 1:2 (1:0), CSKA Sofija - CFR Cluj 0:2 (0:0): skupina B: Dundalk - Molde 1:2 (1:0), Rapid Dunaj - Arsenal 1:2 (0:0); skupina C: Bayer Leverkusen – Nice 6:2 (2:1), Hapoel Beer Sheva - Slavia Praga 3:1 (1:0); skupina D: Lech Poznan - Benfica 2:4 (1:2), Standard Liege - Glasgow Rangers 0:2 (0:1); skupina E: PAOK Solun - Omonia Nikozija 1:1 (0:1), PSV Eindhoven - Granada 1:2 (1:0); skupina F: Rijeka - Real Sociedad 0:1 (0:0), Napoli - AZ Alkmaar 0:1 (0:0)