8 22.10.2020 15:56:07

SENZACIJA! To, kar so si privoščili MURAŠI, so si drznili napovedati ZELO REDKI. To so črno-bele NOČNE MORE!

Aleš Cipot
Branilci pokalnega naslova so se poslovili od nadaljnjega tekmovanja.

Po sredinih razburjenjih v osmini finala Pokala Pivovarna Union, so se v četrtek za napredovanje v četrtfinale udarili še nogometaši Drave in Mure. Dvoboj je gostil stadion v Zavrču, kjer Ptujčani gostijo svoje tekmece zaradi prenove igralne površine v najstarejšem slovenskem mestu.

Črno-beli so bili seveda v vlogi izrazitega favorita, o tem ni bilo niti najmanjšega dvoma, toda razpletlo se je z velikim presenečenjem. Oziroma senzacijo. Aktualni pokalni prvaki so se namreč poslovili od nadaljnjega tekmovanja, varovanci Viktorja Trenevskega, ki se po odhodu vrnil na klop, so zmagali z 2:0 (0:0) in Prekmurcem prizadejali hud udarec.

Kurenti, ki so na drugoligaški lestvici šele na 12. mestu, so povedli v tretji minuti nadaljevanja, ko je bil iz najstrožje kazni uspešen Matic Marcius, žebelj v soboško krsto pa je v 79. minuti zabil Gabriele Piras, uspešen je bil po podaji iz kota.