sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

1 02.02.2020 08:43:44

IZJEMEN MEJNIK Gorana Dragića v LIGI NBA! Poglejte, kaj je USPELO slovenskemu košarkarju!

Slovenski košarkar Goran Dragić je ob zmagi Miami Heat proti Orlando Magic s 102:89 v severnoameriški ligi NBA presegel mejo 11.000 točk.

Miami, 02. februarja (STA) - Slovenski košarkar Goran Dragić je ob zmagi Miami Heat proti Orlando Magic s 102:89 v severnoameriški ligi NBA presegel mejo 11.000 točk. Dallas Mavericks so brez pomoči poškodovanega Luke Dončića na domačem parketu zanesljivo premagali Atlanto s 123:100.

Na floridskem derbiju je vajeti igre v svojih rokah ves čas držal Miami, Orlando pa je vodil le trikrat, dvakrat na začetku prve in enkrat sredi druge četrtine.

Znova je s klopi, kot eden najboljših šestih igralcev lige, začel Goran Dragić, ki je v 31 minutah prispeval 11 točk in šest podaj. Ljubljančan ni bil razpoložen pri metu iz igre, saj je zadel le dva od osmih poskusov.

Vseeno je z zadetim prostim metom za vodstvo vročice v drugi četrtini s 44:40 prebil mejo 11.000 točk v karieri prek luže. To mejo je zdaj s 33-letnikom vred v najmočnejši košarkarski ligi prebilo 307 igralcev.

Med Evropejci je košarkar iz Kosez, ki je dosegel 11.006 točk, sedaj na 12. mestu večne lestvice. Pred njim je na 11. mestu Turk Hedo Turkoglu (11.022), na vrhu pa je Nemec Dirk Nowitzki z 31.560 točkami.

Ob tem dosežku je bil Ljubljančan na Twitterju zelo kratek. "Hvaležen sem, da si lahko s košarko služim kruh," je zapisal in ob tem delil objavo svojega moštva o novem slovenskem mejniku v ligi NBA.

Na tekmi se je najbolj izkazal Jimmy Butler, ki je dosegel 24 točk, 23 jih je dodal Tyler Herro. Pri domačinih pa je prav tako 24 točk dosegel Aaron Gordon.