Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

ba
1 18.02.2019 08:30:49

V GRADCU slavijo SLOVENSKEGA JUNAKA, ki ga Slovenija ni spoznala. Poskrbel je za prvovrstno SENZACIJO (video)

Trinajst tisoč navijačev je bilo evforičnih.

Za Domžalčani je še zadnja prijateljska tekma v pričakovanju spomladanske premiere. Odpravili so se k severnim sosedom, v Messendorfu v bližini Gradca so merili moči z avstrijskim prvoligašem Sturmom, ki je po prvem delu prvenstva na šestem mestu na lestvici. Dvoboj je imel številne značilnosti tekmovalne preizkušnje in je bil za dvakratne slovenske prvake gotovo nadvse koristen, pred okrog 300 gledalci se je razpletel z remijem (1:1). Domači črno-beli so povedli v končnici prvega dela, ko se je s čudovitim golom iz prostega strela z nekaj več kot 20 metrov izkazal Dario Marešić, za končni izid je v 12. minuti nadaljevanja poskrbel Senijad Ibričić. Prav tako z mojstrovino iz prostega strela.

gak1

Ampak v teh dneh so v Gradcu glavna zgodba vendarle nogometaši GAK-a, ki sicer tekmujejo v tretjem kakovostnem razredu, v osrednji skupini regionalne lige so po prvem delu prvenstva na vrhu lestvice. Toda zdaj so poskrbeli za pokalno senzacijo, rdeče-belo obarvan del mesta je upravičeno navdušen, njihovi ljubljenci so se namreč uvrstili v polfinale. In to na kakšen način. V Merkur-Areni so v sijajnem ozračju pred 12.295 gledalci z 2:1 ugnali dunajsko Austrio, gol odločitve je v 86. minuti dosegel Slovenec. Po zaostanku v prvem delu je za popoln preobrat poskrbel Luka Kirić, ki je v mlajših selekcijah najprej igral za Dravo in nato za Aluminij, v dresu katerega je v sezoni 2012/13 proti Domžalam odigral tudi svojih edinih 11 prvoligaških minut. Sledila je vrnitev na Ptuj, a potem se je danes 24-letni nogometaš hitro odločil za odhod v Avstrijo, kjer je zdaj dočakal svoj trenutek slave.