49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

1 17.02.2019 16:34:17

VAR RAZBESNEL Jasmina Kurtića. Prvič v zgodovini italijanske lige je sodnik ...

twitter
Tekma italijanskega nogometnega prvenstva med ekipo Spal, za katero je igral tudi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, in Fiorentino je ponudila kar nekaj kosti za glodanje kritikom video tehnologije VAR.

Prvič so jo v Italiji uporabili za razveljavitev zadetka zaradi tega, ker je bil na drugi strani storjen prekršek.

Ta scenarij je bil verjeten, odkar so predstavili in uvedli tehnologijo, ki naj bi odpravila vsaj večino napak.

Danes pa se je zgodilo, da je Spal povedel z 2:1 s povsem regularnim zadetkom Mattie Valotija po protinapadu. Sodnik pa je z VAR pregledal sporno situacijo pred tem, ko je Felipe Dias v kazenskem prostoru spotaknil Federica Chieso.

Sodnik je dosodil najstrožjo kazen za Fiorentino, kar je avtomatsko pomenilo, da gol Spala ne bo obveljal. Fiorentina, ki je z bele točke nato sama povedla z 2:1, je zatem zmagala s 4:1.

Prav tako bo nekaj pozornosti požel tudi časovni vidik vsega skupaj. Prekršek nad Chieso se je zgodil na 72:45 minute tekme, Valoti je zadel v 73:20 minute, sodnika pa osebje, zadolženo za VAR, ni poklicalo do 74:55 minute. Odločitev za razveljavitev Spalovega gola in dosoditev najstrožje kazni je prišla šele pri 76:33 minute.

Značke: nogomet, italija