20.11.2016 17:02:53

Iličićeva mojstrovina z desnico (video)

V 13. krogu italijanskega prvenstva je Fiorentina gostovala pri Empoliju in slavila s 4:0.

Junak visoke zmage Firenčanov pa je Josip Iličić. Slovenski reprezentant v zadnjem času igra izvrstno, današnjo dobro predstavo pa je kronal z dvema zadetkoma.

Najprej je na začetku drugega polčasa uspešno izvedel enajstmetrovko, ko je žogo poslal v desni kot, vratarja pa v levega. Dvajset minut pozneje je poskrbel za končni rezultat, ta zadetek pa je bil prava mojstrovina.

Po lepi akciji je sprožil z roba kazenskega prostora in žogo poslal pod prečnik. Pri tem je treba povedati, da je v polno meril z desnico in da se je okroglo usnje na poti do gola dotaknilo enega izmed domačih branilcev.

To sta bila njegova prva zadetka v sezoni, ob katerih ima še tri asistence. Viola je niz neporaženosti raztegnila na šest tekem, v tem času je trikrat zmagala in remizirala. Z odigrano tekmo manj jo najdemo na osmem mestu prvenstvene razpredelnice.