25.10.2015 17:35:38

Samardžić zadel ob prvem porazu Dinama po 533 dneh

nk-rijeka.hr

Veliki derbi 14. kroga hrvaškega prvenstva se je končal z zmago Rijeke.

Tudi to se je prej ali slej moralo zgoditi. Nogometaši Dinama so na hrvaškem prvoligaškem prizorišču po 533 dneh znova doživeli grenkobo poraza. Boljša je bila Rijeka, ki je v 14. prvenstvenem krogu na prepolni Rujevici pred 5000 gledalci slavila z 2:1. Trenutek odločitve se je zgodil v prvi minuti sodniškega dodatka, ko je ves izkupiček gostiteljem zagotovil Anas Sharbini, ki je bil podajalec za prvi reški gol v deseti minuti nadaljevanja, po njegovem predložku je prednost Dinama iz prvega dela, že v šesti minuti se je med strelce vpisal Fernandes, s strelom z glavo izničil Miral Samardžić. Slovenski reprezentančni branilec je igral vso tekmo, prav tako kot občasni član naše izbrane vrste Roman Bezjak. Od 34. minute so bili Zagrebčani na igrišču z zgolj desetimi možmi, nespametno izključitev si je prislužil Taravel.

Matjaž Kek in njegovi varovanci so se povzpeli na drugo mesto na lestvici, vodilni Hajduk ima točko več, Dinamo je zdrsnil na tretje mesto.