09.10.2024 18:59:16

Slovenski upi v kvalifikacijah za EP zaostajali, v nadaljevanju pa jim je uspel preobrat (foto)

Aleš Cipot

Goran Cvijanović in njegovi izbranci osvojili pomembne točke.

Slovenska kadetska (U-17) reprezentanca je uspešno začela turnir 1. kvalifikacijskega kroga za uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki ga gostimo na sončni strani Alp. Izbranci Gorana Cvijanovića so v Gornji Radgoni z 2:1 premagali Gruzijo, potem ko so bili po prvem polčasu v zaostanku in v nadaljevanju poskrbel za preobrat. Za izenačenje je v 49. minuti zadel Denis Videnović, ki je realiziral najstrožjo kazen, zgolj 120 sekund pozneje je končni izid postavil Nejc Viher.

Slovenija si je pomembne točke zagotovila v postavi Handanović, Novak, Mlekuž, Šimnovec, Koren (od 87. Letonja), Jurić (od 59. Premrl), Varmaz Plava (od 80. Blaško), Viher, Meško (od 46. Horvat), Hočevar (od 79. Jereb), Videnović.

Naši upi bodo naslednjo tekmo odigrali v soboto ob 15.30, ko se bodo prav tako v Gornji Radgoni pomerili z Armenijo, ki je na drugi sredini preizkušnji v skupini 2 doživela katastrofo; na Ptuju jo je Poljska premagala s kar 8:0.