13.10.2023 10:36:39

Gledalci že zadrževali dih, nato pa ... Nor strel Messija s kota, glejte, kako se je končalo! (video)

Argentina v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo ostaja stoodstotna.

Svetovni prvaki Argentinci so zmagali še na tretji tekmi južnoameriških kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026, potem ko so bili na domačem terenu v Buenos Airesu na stadionu Monumental boljši od Paragvaja z 1:0. Superzvezdnik Lionel Messi je sprva s klopi lahko opazoval, kako je Argentina sijajno začela. Po pičlih treh minutah je Nicolas Otamendi z volejem streljal iz kota za vodstvo.

Moštvo trenerja Lionela Scalonija je poskušalo z velikim pritiskom doseči še drugi gol, a so tako Lautaro Martínez (30.), De Paul (41.) in Nicolas Gonzalez (44.) zapravili velike priložnosti.

V 53. minuti je Estadio Monumental s stoječim aplavzom le dočakal na zadnji tekmi poškodovanega sedemkratnega najboljšega nogometaša na svetu, Messija. V 75. minuti bi zvezdnik Inter Miamija iz kota skoraj dosegel izjemen zadetek, a je žoga v visokem loku zadela le prečko. To je bila tretja zmaga sinjemodrih po uvodni tekmi proti Ekvadorju (1:0) in zmagi v gosteh pri Boliviji (3:0).