Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 06.05.2023 19:12:29

City korak bližje naslovu

Nogometaši Manchester Cityja so uspešno opravili svojo nalogo v 35. krogu angleškega prvenstva in storili še korak k novem naslovu državnega prvaka. Na domačem igrišču so z 2:1 premagali Leeds, ekipo, ki se krčevito bori za obstanek. Oba gola za domače je že v prvem polčasu dosegel Ilkay Gündogan.

Nemški reprezentant bi lahko v 84. minuti dosegel tretji gol, a ni izkoristil najstrožje kazni, zadel je vratnico. Sledila je kazen, gosti so prek Rodriga izid znižali in poskrbeli za nekaj strahu domačih igralcev in navijačev. Ti so se bali, da bo kazen še večja, tudi zaradi številnih neizkoriščenih priložnosti, predvsem njihovega najboljšega strelca Erlinga Haalanda. A razplet je bil za njih vendarle srečen.

Četa Pepa Guardiole, ki je na svojem stadionu zmagala že 14. zaporedno tekmo, ima zdaj ob enakem številu odigranih tekem štiri točke prednosti pred Arsenalom. Tega v nedeljo čaka težko gostovanje pri tretjeuvrščenem Newcastlu.

Liverpool je ohranil teoretične možnosti, da se uvrsti v ligo prvakov, predvsem pa je potrdil peto mesto na lestvici. Z 1:0 je ugnal neugodni Brentford, tri točke mu je prinesel gol Mohameda Salaha v 13. minuti, egiptovski napadalec je že tretjo sezono dosegel mejo 30 golov v vseh tekmovanjih.

Postavil je tudi rekord v številu zaporednih golov na Anfieldu, na domačem stadionu je bil natančen devetkrat zapovrstjo, skupno pa je na domači zelenici dosegel že 100 golov. To je bil sicer njegov 186. gol za ekipo iz mesta Beatlov, s čimer se je na klubski lestvici najboljših strelcev izenačil s Stevenom Gerardom.

Za varovance Jürgena Kloppa je bila že šesta zaporedna prvenstvena zmaga, z njo se je četrouvrščenemu Manchester Unitedu približal na točko zaostanka, a imajo rdeči vragi dve tekmi manj.

Tudi Tottenham je v boju za uvrstitev v evropska tekmovanja vknjižil pomembno zmago, z edinim golom na tekmi proti Crystal Palaceu jo je zagotovil Harry Kane.

Z istim izidom se je pomembne zmage, ki mu praktično zagotavlja obstanek v družbi najboljših, veselil Wolverhampton, boljši je bil od Aston Ville. Wolverhampton je na 13. mestu prvenstvene lestvice prehitel Bournemouth. Ta je moral danes priznati premoč Chelseaju.

Londončani so zmagali s 3:1, to je bila za njihovega trenerja Franka Lamparda po petih porazih prva zmaga po vrnitvi na klop in po devetih tekmah prva zmaga ekipe.