vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 29.03.2023 10:49:03

Dobrodošel v klub 100! Izjemna predstava Messija, Argentinec šele tretji v zgodovini, pred njim pa ... (video)

Argentinski nogometni zvezdnik Lionel Messi je ponoči v Santiagu del Esteru na prijateljski tekmi med Argentino in Curacaom dosegel tri gole in zabil že 100. gol v reprezentančnem dresu. Argentina je tekmo dobila kar s 7:0 (5:0).

Na večni lestvici reprezentančnih strelcev je Messi tretji nogometaš v zgodovini, ki je za izbrano vrsto dosegel trimestno število golov. Pred njim sta Portugalec Cristiano Ronaldo s 122 goli in Iranec Ali Daei, ki jih je dosegel 109.

Messi je zadel že v 20. minuti po lepi podaji Giovannija Lo Celsa. Nato je 35-letni napadalec francoskega PSG v prvem delu zadel še v 33. in 37. minuti in ima na reprezentančnem kontu zdaj že 102 gola.

Gole za svetovne prvake iz Katarja 2022 so dosegli še Nicolas Gonzalez (23.), Enzo Fernandez (34.), Angel Di Maria (78.), in Gonzalo Montiel (87.).

Za mejnik v karieri je Messi poskrbel tudi prejšnji teden, ko je na tekmi v Buenos Airesu ob zmagi Argentine nad Panamo z 2:0 dosegel 800. gol na uradnih tekmah.

Značke: nogomet, argentina