Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

4 16.11.2019 19:52:29

Z VELIKO MUKE! Nogometaši Slovenije zabeležili zmago proti Latviji in ŠE UPAJO!

Martin Metelko
Nogometaši Slovenije so v Stožicah premagali Latvijo.

Slovenska nogometna reprezentanca je v lepo zapolnjenih Stožicah v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo premagala reprezentanco Latvije, ki jo s klopi vodi Slovenec Slaviša Stojanović. Končni izid je bil 1:0.

Varovanci Matjaža Keka so bili veliko boljši tekmec skozi vseh 90 minut in bi že po prvem polčasu morali voditi z nekaj zadetki razlike. Najbližje golu sta bila v prvem delu Jasmin Kurtić in Haris Vučkić, toda strel prvega je zadel prečko, Vučkiću pa je prvi strel obranil vratar Latvije, pri drugi priložnosti pa je bil za las prekratek.

Na glavni odmor se je tako odšlo z izidom 0:0, toda le vprašanje časa je bilo, kdaj bo Slovenija povedla. In povedla je že v 53. minuti. Oster predložek v kazenski prostor Latvijcev je poslal Josip Iličić, v sredini pa je nerodno reagiral Igors Tarasovs in žogo poslal v lastno mrežo.

Po vodilnem zadetku so Slovenci imeli še nekaj priložnosti. Dve lepi je zapravil Miha Zajc, eno Josip Iličić, ki je najprej fantastično preigraval, nato tudi dobro streljal, toda branilec Latvijcev Kaspars Dubra je njegov strel uspel nekako rešiti na golovi črti.

Končalo se je z 1:0, s čimer so Slovenci zadržali teoretične možnosti za nastop na Euru. In bodo zvečer navijali, da Makedonci na Dunaju premagajo Avstrijce ...

Značke: slovenija, latvija