masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

1 13.06.2018 08:50:02

Še pomnite, tovariši? Danes svojo POLNOLETNOST praznuje najbolj LEGENDARNA tekma v zgodovini slovenske reprezentance (VIDEO)

Zlatko Zahović
Slovenija se je na svoji prvi tekmi na velikih tekmovanjih v zgodovini z Jugoslavijo razšla z neodločenih 3:3.

Začelo se je sanjsko. In dolgo je kazalo tako. Potem pa mrk. Slovenija je po zaslugi dveh golov Zlatka Zahovića (23. in 57. minuta) ter asistenci slednjega Miranu Pavlinu za zadetek v 52. minuti vodila s 3:0. Potem je rdeči karton dobil še Siniša Mihajlović in kazalo je, da četi, ki jo je vodil Srečko Katanec, nič več ne more preprečiti prve zmage na Euru 2000 v Belgiji in na Nizozemskem.

A sledil je mrk, kakršnega odtlej ni več bilo in upamo, da ga več ne bo. Zgodilo se je črnih 13 minut v katerih je Jugoslavija prek Sava Miloševića (66., 73.) in Ljubinka Drulovića (69.) izenačila na 3:3. Točka je bila za Slovence nazadnje slaba tolažba, čeprav bi se po zadnjih naletih plavih lahko končalo še slabše.

Danes je ta tekma, ki se je v zgodovino zapisala kot najbolj legendarna in najbolj neverjetna v zgodovini slovenske reprezentance, postala polnoletna.