Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 02.09.2016 23:02:16

V zadnjih minutah ostali praznih rok

Grega Wernig
Slovenska reprezentanca do 21 let je na osmi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017 v gosteh v Waterfordu izgubila z 0:2 z Republiko Irsko.

Osma tekma kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017 reprezentanc do 21 let se ni končala v skladu s pričakovanji slovenskih ljubiteljev nogometa. Še po 80. minutah obračuna je kazalo, da bo slovenska reprezentanca do 21 let iztržila remi in ohranila mrežo nedotaknjeno. A so domači fantje na stadionu Regional Sports Centre v Waterfordu v izdihljajih tekme pripravili preobrat ter se Sloveniji oddolžili za tekmo v Kopru, ko so mladi Slovenci Irce premagali s 3:1.

irska - slovenija 2:0 (0:0)

Waterford - Stadion Regional Sports Centre Waterford, sodniki: Arnason, Gudmundsson, Gunnarsson.
* Strelci: Charsley 1:0 (87.), Maguire 2:0 (91., enajst.).
* Irska: Rogers, O'Connell, O'Connor, Hoban, Browne (od 93. Dimaio), Rea, Cullen, Duffus (od 89. Maguire), J. Byrne, Charsley, Shodipo.
* Slovenija: Sorčan, Krefl, Bajrić, Krajnc, Pihler, Hotič (od 71. Ožbolt), Bajde (od 81. minute Stankovič), Črnigoj, Šme, Štulac (od 6. Balkovec), Kavčič.
* Rumeni kartoni: Duffus, Browne; Krefl, Šme, Bajrić.
* Rdeč karton: Šme (91.).

Irci so povedli v 89. minuti z golom Henryja Charsleyja, nato pa je prišlo do spodrsljaja v slovenskem kazenskem prostoru, Denis Šme je v 91. minuti naredil prekršek, sodnik je pokazal rumeni karton, že drugega slovenskemu branilcu ter ga poslal z igrišča, Sean Maguire, ki so ga na igrišče poslali v 89. minuti, pa ni zapravil prekrasne priložnosti in Irci so tekmo končali z dvema zadetkoma.

Slovenija v skupini 2 ostaja na drugem mestu. Po osmih tekmah ima 15 točk, pet manj od vodilne Italije. Irska je četrta z 12 točkami, Srbi imajo po odigranih sedmih tekmah le točko manj od Slovencev.

V nadaljevanje tekmovanja se uvrstijo zmagovalci devetih skupin in štiri najboljše drugouvrščene reprezentance.

Naslednji tekmi za slovenske fante bodo v gosteh. Sedmega oktobra bo Slovenija igrala z Litvo v Kaunasu, 11. oktobra pa še s Srbijo v Gornjem Milanovcu.