10.06.2015 23:08:53

Svetovni prvaki poraženi, Švicarji z zmago

Svetovni prvaki Nemci so za ogrevanje pred junijskim kvalifikacijskim ciklom za uvrstitev na nogometno evropsko prvenstvo 2016 danes odigrali prijateljsko tekmo z Američani. V Kölnu je bil končni izid 2:1 (1:1) za Američane.

Domače je v vodstvo popeljal Mario Götze v 12. minuti, za goste, ki jih vodi nekdanji nemški selektor Jürgen Klinsmann, pa je izenačil Mikkel Diskerud v 41. Ko je že kazalo, da se bo tekma končala brez zmagovalca, je za ameriški preobrat poskrbel Bobby Shou Wood v 88. minuti, Nemci pa so v izdihljajih tekme zadeli le prečko.

Švicarji, tekmeci Slovenije v kvalifikacijah za Euro 2016 - po obračunu Slovenije z Anglijo bo prav Švica 5. septembra naslednji slovenski nasprotnik na uradni tekmi - pa so brez težav dobili obračun z malčkom Liechtensteinom. Za 3:0 (1:0) sta poskrbela Blerim Dzemaili z dvema in Xherdan Shaqiri z enim zadetkom.