19.09.2024 13:32:02

Konec niza Maribora, Šimundža po porazu z jasnim sporočilom Celjanom: Lahko zmaga ekipa, ki ...

Grega Wernig

Trener Maribora Ante Šimundža komentiral poraz v Celju.

Štajerski derbi se je v Celju končal z domačo zmago. Celjani so po zaslugi izjemnega zadetka Svita Sešlarja z 2:1 premagali Maribor, vijoličasti pa so tako končali izjemen niz nepremagljivosti. Prvič po 12. novembru 2023 so ostali praznih rok na prvenstveni tekmi, če seveda zanemarimo tisti poraz za zeleno mizo, ki je botroval odvrženi petardi navijača Maribora proti klopi z nogometaši Mure.

"Bilo je zelo raznoliko. Prvi polčas izredno težaven za nas, igralno nismo bili na želeni ravni. Bili smo premalo agresivni v bloku, s premajhno željo po odvzemanju žoge in smo dovolili tekmecem, da so imeli čas za razmišljanje v fazi napada. Imelo smo premalo pritiska na odprte žoge in razumljivo so Celjani prišli do igre ter prednosti. Prvi polčas ni bil dober z naše strani, drugi pa je pomenil pravo nasprotje. Bil je izredno dober, tudi po zaslugi menjav. Če pogledamo celotno dogajanje, smo bili celo bližje vodstvu kot Celje, a žal potem dobili osnovnošolski zadetek. Ne govorim o zadetku, ampak o načinu, kako se je zgodil. Žal nismo uspeli uresničiti cilja," je dogajanje na tekmi v Celju komentiral trener Maribora Ante Šimundža in dodal: "Noben poraz ni dobrodošel. Ne želimo izgubljati, vemo, kaj si želimo. Bi pa po prikazanem lahko tudi zmagali. Toda Celje je zadelo še drugič, mi nismo, čeprav smo imeli dobre situacije. Res nismo velikokrat zadeli okvirja vrat, a smo bili blizu in škoda, da nismo boljše izkoristili še katero izmed situacij, ki smo si jih pripravili. Zato je nogomet v tolikšni meri zanimiv, da lahko zmaga tudi ekipa, ki je bila pred tem daleč od uspeha. Točkovno smo vsi zelo blizu, ni še končana niti prva četrtina prvenstva in smo še daleč do odločitve."