Janša dobil krila: je to začetek konca Roberta ...

Takšnega selektorja pa še ne: Nasmejani Kek ...

Marylin ni mogla brez čudežnih injekcij, ki so delovale tudi na njeno psiho Odkrito.si

Danci so znoreli! Pogačar Sloveniji na velikem ...

nu/STA
nu/STA
0 16.12.2023 15:59:09

Aluminij vknjižil zelo pomembno zmago! Derbi začelja razveselil Kidričane, Rogaško čaka težko delo!

Martin Metelko
Nogometaši Rogaške so v zaostali tekmi 17. kroga Prve lige Telemach izgubili proti Aluminiju z 0:1 (0:0).

Predzadnji obračun jesenskega dela sezone je postregel s tekmo zadnjeuvrščene Rogaške in predzadnjega Aluminija. Čeprav so imeli Slatinčani dobršen del tekme terensko pobudo, pa so Kidričani znali izkoristiti eno svojih redkih priložnosti in vpisati pomembne tri točke. S temi so se povzpeli na osmo mesto pred Radomljane, ki so zdaj predzadnji s 17 točkami. Rogaška je ostala pri 11.

V prvem polčasu so bili nekoliko konkretnejši Slatinčani, med drugim je v 19. minuti Nejc Gradišar neuspešno poskusil s "škarjicami", najlepšo priložnost v tem delu igre pa je zapravil Rok Pirtovšek, ko je v 39. minuti dvakrat prišel do strela, enkrat z glavo, enkrat z nogo, obakrat pa je posredoval Samo Pridgar.

Tudi v drugem polčasu so bili sprva aktivnejši domačini, med drugim je v 57. minuti z glavo poskusil Gradišar, vendar je Pridgar žogo ujel. Tri minute pozneje je na drugi strani zagrozil Loren Maružin, vendar za malo zgrešil cilj. Še bližje zadetku je bil v 62. minuti Pirtovšek, ko je s 14 metrov močno sprožil in zadel prečko.

V 66. minuti pa so povedli Kidričani. Bamba Susso je prodrl v kazenski prostor in žogo poslal pod prečko za 1:0. Pozneje posebej nevarnih akcij ni bilo, že v sodniškem dodatku pa je Vice Miljanić s strelom z glavo znova zadel prečko Aluminijevih vrat.

Značke: nogomet, dp