Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 24.10.2020 19:07:44

PRESENEČENJE v Celju. A z NAPAKO!

Martin Metelko
Državni prvak iz Celja in lanski drugoligaš iz Nove Gorice sta se v prvi tekmi osmega kroga razšla brez zmagovalca. Bilo je 1:1.

Gorica kljub osvojeni točki ostaja na dnu prvenstvene lestvice, svoj izkupiček pa je povišala na pet,  štiri več so zbrali aktualni prvaki, ki ostajajo v spodnji polovici lestvice.

V prvem polčasu so prvi zapretili gosti. Protinapad je s strelom zaključil Johan Nkama, a je Matjaž Rozman s skrajnimi močmi preprečil vodstvo gostov. V nadaljevanju so sicer Celjani imeli žogo več v svojih nogah, ob koncu polčasa pa so znova pretili nogometaši Gorice.

Z razdalje je sprožil Aleksandar Bjelica, a ni bil natančen, nato pa je v prvi minuti sodnikovega dodatka sprožil še Goran Cvijanović, a mu je Rozman preprečil veselje ter poslal žogo v kot. Iz kota pa je v naslednji akciji z glavo zadel Nejc Mevlja za vodstvo gostov po polčasu.

Domači so se sicer trudili, da bi prišli do izenačenja, a so bili gosti trdni v obrambi. Ko se je že zdelo, da bo Gorica vknjižila drugo zmago v sezoni, je sodnik Ponis po prekršku strelca Mevlje nad Dušanom Stojinovićem pokazal na belo piko.

Enajstmetrovko je izkoristil Filip Dangubić in poskrbel za delitev točk v Celju.

V devetem krogu bo v sredo, 28. oktobra Gorica gostila Tabor iz Sežane, Celjani pa bodo isti dan gostovali v Kopru.

Celje - Gorica 1:1 (0:1)
* Arena Z'dežele, število gledalcev 20, sodniki: Ponis, Perger, Šumer.
* Strelca: 0:1 Mevlja (45.), 1:1 Dangubić (91./ 11-m).
* Celje: Rozman, Kadušić, Stojinović, Čalušić, Brecl, Benedičič, Novak (od 73. Kljun), Kerin (od 83. Koritnik), Pungaršek (od 59. Vrbanec), Kuzmanović (od 59. Bezjak), Dangubić.
* Gorica: Marjanović, Hodžić, Tomiček, Mevlja, Bjelica, Paljk, Grudina, Nkama (od 65. M. Kavčič), Cvijanović (od 80. Bardanca), Velikonja, Smajlagić.
* Rumeni kartoni: Novak; Velikonja, Mevlja.