Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Grozljivka na reliju! Vsaj sedem mrtvih, 21 ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 18.09.2020 12:53:48

Po pravi DRAMI so Celjani vendarle dobili nasprotnika v EVROPI: Slovenski prvaki bodo morali v AZIJO! (video)

Jurij Kodrun
Včeraj je nasprotnika v tretjem krogu kvalifikacij za ligo Europa – v to tekmovanje se je preselil po porazu z Moldejem v kvalifikacijah za ligo prvakov – dobil tudi NK Celje.

Aktualni slovenski prvak se bo udaril z Armenci, in sicer s klubom po imenu Ararat. Ta se je doma pomeril s Folo Esch iz Luksemburga, tekma pa je bila prava drama. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v podaljšku, potem ko se je redni del končal s 3:3.

Ob tem je zanimivo, da so gostje ob koncu devetdesete minute celo vodili, in to s 3:1! Potem se jim je zgodila prava tragedija: gostitelji so dobili dve enajstmetrovki, v 91. in 94. minuti je zadel Mailson ter poskrbel za podaljšek. V dodatnih 30 minutah je bil junak domači nogometaš Sergij Vakulenko, ki je gol za zmago s 4:3 zabil v 113. minuti obračuna. Celje se bo z Araratom pomerilo 24. septembra, tekma bo v Armeniji.

Značke: celje, liga-europa