Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

1 15.05.2019 17:04:01

Triglav se je z zmago že izognil neposrednemu izpadu

Martin Metelko
Nogometaši kranjskega Triglava so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Krško s 3:1 (2:0).

* Športni center, sodniki: Mertik, Kordež in Friš.
* Strelci: 1:0 Tijanić (37.), 2:0 Crnov (44.), 3:0 Crnov (65.), 3:1 Vekić (90.).
* Triglav: Čadež, Arh Česen, Šalja, Mertelj, Rogelj, Udovič, Tijanić, E. Kryeziu (od 81. Gajić), Mlakar (od 77. Hasanaj), Majcen, Crnov (od 86. Kopač).
* Krško: Frelih, Perić, Ilić, Cetina, Volarič, Petrović (od 72. Čavar), Kordić, Ogrinec, Kovačič (od 46. Vekić), Jandrek (od 46. Štefulj), Volaš.
* Rumena kartona: Ogrinec, Ilić.

Kranjčani so po slabi popotnici in treh porazih na zadnjih štirih tekmah tokrat prišli do pomembne zmage, s katero so se že dokončno izognili zadnjemu mestu, ki pomeni takojšnji izpad, hkrati pa jim tri kroge pred koncem prinesla lepih pet točk prednosti pred devetouvrščeno Gorico. Krčani, ki so tokrat igrali brez kaznovanega Marca Da Silve, so na drugi strani teoretično še ostali v igri za deveto mesto, za Gorico, s katero imajo boljši medsebojni izkupiček, zaostajajo za devet točk. A Krško mora preostale tri tekme (Aluminij doma, Maribor v gosteh, Gorica doma) dobiti, Gorica pa vse izgubiti (Mura v gosteh, Aluminij doma).

Gorenjci so zasluženo dobili prvi polčas, potem ko so si pripravili veliko priložnosti, v 37. in 44. minuti pa so tudi zadeli. Najprej je David Tijanić prodrl v kazenski prostor in s 15 metrov zadel za 1:0 ob levi vratnici. Nato pa je v predzadnji minuti vodstvo podvojil Ivan Crnov, ko je po Tijanićevi podaji malce z desne strani s približno desetih metrov žogo v mrežo poslal z diagonalnim strelom.

Sicer pa so imeli domači lepe priložnosti tudi v 17. minuti, ko je Crnov pred vrati zgrešil žogo, v 27., ko je iz bližine zgrešil Luka Majcen, v 30., ko je od daleč le malce premalo meril Egzon Kryeziu, in v 40., ko je Crnov z roba kazenskega prostora le za malo zgrešil cilj. Gosti, ki v tej sezoni niso premagali Gorenjcev, so bili še najbolj nevarni v sedmi minuti, ko je Luka Čadež obranil strel Roberta Jandreka iz kazenskega prostora.

V 52. minuti je imel Majcen novo lepo priložnost, ko je neoviran streljal v kazenskem prostoru, strel pa je pravočasno blokiral Daniel Štefulj. Enajst minut pozneje je Crnov znova poskusil, a je Žiga Frelih žogo ujel, isti igralec pa se je znova vpisal med strelce v 65. minuti, ko je Tijanić z dolgo podajo našel Majcna, ta pa je nato nesebično oddal žogo na desno do Crnova, ki jo je le poslal v prazno mrežo.

Kranjčani so bili v tem dvoboju razred zase, do konca velja omeniti še poskus Majcna z roba kazenskega prostora v 69. minuti, ko je meril previsoko, strel Daliborja Volaša v 75. minuti, ko je bil na mestu Čadež, v isti minuti je neoviranemu Tilnu Mlakarju veselje preprečil Frelih, v 82. minuti pa je Žan Rogelj zadel vratnico malce z desne.

Že v 90. minuti je Krško doseglo častni gol, ko je bil Luka Vekić uspešen z osmih metrov. Volaš je zatem tik pred koncem dobro izvedel še prosti strel, a je Čadež izvrstno posredoval.

Kranjčani bodo v 34. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Krčani pa bodo dan pozneje gostili Aluminij.