23.07.2018 21:57:48

Posul se je s pepelom: KRIV SEM, opravičil sem se!

Drago Wernig - TAKA

Po visokem porazu v uvodnem prvenstvenem krogu je prvi mož zeleno-črne stroke spregovoril tudi o svoji odgovornosti.

Potem ko so Tre Fioriju na dveh tekmah nasuli 10 golov in se uvrstili v 2. krog kvalifikacij za ligo Europa, so Velenjčani optimistično pričakovali dvoboj z vijoličastimi. Kakopak so se zavedali, da je amaterska zasedba iz San Marina eno, Maribor pa nekaj popolnoma drugega, toda občutki so bili dobri, naposled se je preizkušnja v poznem nedeljskem popoldnevu razpletla s pravo malo katastrofo zeleno-črnih, vijoličasti so slavili s kar 5:0. Domačo mrežo je načel Saša Ivković, v nadaljevanju sta bila po dvakrat uspešna Dino Hotić in Luka Zahović.

"Čestitam Mariboru za zasluženo zmago," je ob druženju z novinarji najprej poudaril Marijan Pušnik in v nadaljevanju spregovoril tudi o svoji odgovornosti: "V prvem polčasu je bila naša podoba dobra oziroma je bilo tako do približno 60. minute, s prikazanim v tem obdobju sem zadovoljen. Potem pa sem se odločil za preveč korajžen pristop, za spodletel poskus sem se fantom po tekmi v slačilnici takoj opravičil. V želji, da bi izenačili, sem v igro poslal dva napadalca, ki smo ga imeli tudi na položaju levega bočnega branilca. Drugi prejeti gol nas je presekal, v obrambi smo nato vse do konca odigrali slabo, kar pa ne zmanjšuje uspeha nasprotnikov. Nismo tako slabi, kot bi lahko sklepali po rezultatu, je pa bilo pri dveh ali treh posameznikih po zaostanku dveh golov preveč neresnosti. Nismo več zapirali prostora, tekli in se borili."