03.09.2016 18:33:36

Rijeka boljša od Celja, Istra ugnala Gorico

nk-rijeka.hr

Slovenska prvoligaša sta gostovala pri južnih sosedih.

Nogometaši Celja so gostovali na reški Rujevici, kjer so se v prijateljski tekmi udarili z domačim hrvaškim prvoligašem. Varovanci Matjaža Keka so zmagali z 1:0, edini gol je v 82. minuti dosegel Mišić. "To je bila koristna preizkušnja za moje igralce pred nadaljevanjem prvenstva. Veliko je bilo dinamike, ritem je bil na zavidljivi ravni. Rijeka je kakovostna ekipa in je dokazala, zakaj je na vrhu hrvaškega nogometa," je povedal trener grofov Robert Pevnik, ki se je odločil za postavo: Rozman (od 65. Jurhar), Džinić, Lovrečič (od 54. Šporn), Klemenčič (od 46. Hadžić), Volaš (od 70. Glavaš), Podlogar (od 74. Križan), Travner, Pungrašek, Čirjak (od 65. Marcius), Vidmajer (od 76. Kous), Rahmanović (od 85. Požeg Vancaš).

Goričani so se odpravili v Pulj in merili moči z Istro, ki je dvoboj dobila z 1:0, v 83. minuti je bil iz najstrožje kazni uspešen Gržan. Modro-belo začetno enajsterico so sestavljali Štrukelj, Škarabot, Kotnik, Arčon, Grudina, Osuji, Humar, Jogan, Curk, Boben in Franciosi, v nadaljevanju so igrali še Celcer, Gregorič, Kapić, Burgič, Kolenc, Žigon, Žižek, Nagode in Lipičar.