03.09.2016 11:56:05

Mourinho ni pomislil na Schweinsteigerja

Trener Manchester Uniteda določil 27 igralcev za skupinski del lige prvakov.

Presenečenja ni bilo, Jose Mourinho vztraja pri svojem in še naprej ne računa na usluge Bastiana Schweinsteigerja. In ne bo niti v prihodnje. Izkušeni Nemec ne bo igral v ligi prvakov za Manchester United, saj ga portugalski strokovnjak ni uvrstil niti med 27 igralcev, ki so na seznamu za skupinski del lige. Dvaintridesetletni član reprezentance, ki je osvojila naslov svetovnega prvaka, bi lahko, če bi se vmes morda zgodil čudež, zaigral šele v izločilnem delu lige prvakov, ker lahko klub določi tri nove igralce.

Schweinsteiger je 7. julija v Marseillu z elfom izgubil polfinalno tekmo evropskega prvenstva v Franciji proti gostiteljici z 0:2, a se je vseeno vpisal v zgodovino. Odigral je namreč 38. tekmo na evropskih in svetovnih prvenstvih. Toliko jih na največjih tekmovanjih ni odigral še nihče, medtem je Basti izbrani vrsti že pomahal v slovo.