Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 08.08.2015 20:41:31

Velenjčani do prve zmage v sezoni

Nogometaši Domžal so v 4. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti velenjskemu Rudarju z 0:2 (0:1).

Domžalčani se jubilejne 600. tekme v slovenski prvoligaški konkurenci ne bodo spominjali z zadovoljstvom. Na domačem igrišču so izgubili proti Rudarju, ki je bil v tej sezoni še edina ekipa v prvi ligi brez ene same točke. Tokrat pa je prišel do treh, čeprav so bili Domžalčani - do izključitve Kenana Horića - večinoma boljši tekmec. Za Rudar je to sploh prva zmaga v Domžalah po 20. septembru 2011.

Tekma se je začela precej umirjeno, iz minute v minuto pa so gostitelji vse bolj prevzemali pobudo, prišli tudi do nekaj strelov. Ko so se še malce bolj pomaknili proti velenjskemu golu, pa so gosti šokirali domače. V 25. minuti je za velenjsko vodstvo zadel Luka Prašnikar, potem ko je narahlo spremenil smer žogi po zaviti podaji Damjana Trifkoviča. Zadetek je kar malce zmedel domače, ki so nato delali precej napak na sredini igrišča, posledično pa obetavnih akcij ni bilo več.

domzale rudar 2

V uvodu drugega dela so najprej zagrozili domači, v 50. minuti je Kenan Horić s podajo za hrbet obrambe Rudarja našel Matica Črnica, ki je z lobom žogo poslal v mrežo, toda sodniki so zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Štiri minute pozneje je od daleč sprožil Črnic, Matej Radan je žogo odbil do Žana Majerja, ta pa je nato slabo zaključil.

Še bližje zadetku so bili domači v 67. minuti, ko je Gaber Dobrovoljc s sedmih metrov zatresel vratnico, Horić pa je nato z glavo žogo poslal mimo gola. Le malenkost nenatančen je bil v 69. minuti še Črnic, ki je streljal iz prve. V trenutkih domžalskega pritiska pa je Horić nespametno dobil drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Davidom Kašnikom.

Tako so domači na igrišču ostali le z deseterico. Ne le da jim ni uspelo izenačiti, temveč so v 83. minuti prejeli še en zadetek. Po kotu izbrancem Luke Elsnerja ni uspelo izbiti žoge, do katere se je dokopal spretni Amer Krcič in z dobrih desetih metrov podvojil velenjsko prednost.

domzale rudar 1

Domžale - Rudar Velenje 0:2 (0:1)

* Športni park, gledalcev 700, sodniki: Skomina (Koper), Vukan (Apače) in Ul (Šentilj v Slovenskih Goricah).
* Strelca: 0:1 Prašnikar (25.), 0:2 Krcić (83.).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Vetrih, Horić, Juninho, Črnic (od 77. Grvala), Trajkovski, Dobrovoljc, Morel, Husmani (od 46. Majer), Mance (od 58. Vuk).
* Rudar: Radan, Kašnik, Trifković (od 71. Žitko), Prašnikar (od 76. Krcić), S. Babić (od 68. Pišek), Kocić, Bolha, Ihbeisheh, Knezović, Jahić, M. Babić.
* Rumeni kartoni: Horić; Bolha, Jahić, Ihebisheh, Kašnik.
* Rdeči karton: Horić (75.).