Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 29.04.2015 22:17:47

30. krog PLTS: V znamenju derbija in visoke zmage vijoličastih

Grega Wernig
Pred slovenskimi prvoligaši je napornih dvanajst dni, v katerih bodo pod streho spravili štiri prvenstvene kroge.

V Ljudskem vrtu sta se pomerila večna tekmeca, vodilni Maribor pa je po zaslugi odličnega drugega polčasa s 4:1 premagal Olimpijo. Po prvem polčasu je bil izid izenačen. Gostitelje je že v osmi minuti v vodstvo popeljal Damjan Bohar, 16 minut kasneje pa je za izenačenje poskrbel Kenan Bajrić. V drugem polčasu je bil obračun povsem v znamenju domačih nogometašev, saj so v tem delu igre še trikrat zatresli mrežo Darka Brljaka in na koncu zasluženo slavili s 4:1.

Istočasno so s sredine igrišča stadiona v Novem mestu krenili nogometaši Krke in Celja. Gostje so prišli še do šestnajste zmage, s katero so ohranili stik z vodilnim Mariborom. Končni rezultat je bil 4:0 za goste, z dvema zadetkoma pa se je izkazal Danijel Miškić.

krka celje nm 0
Nikola Miljković

V Velenju so domačini zadnje Radomlje pričakali po nizu štirih tekem brez poraza, od tega so med drugim premagali tako Maribor kot Celje. A zmaga varovancev Jerneja Javornika je bila vse do zaključka tekme pod vprašajem, borbene Radomlje so za nameček vodile do 61. minute, ko je najprej izenačil Dragan Jelić, piko na i pa je postavil Milan Kocić.

Igralni dan se je zaključil z večernima tekmama v Kopru in Domžalah. V primorskem derbiju so finalisti pokala Koprčani gostili sosede na prvenstveni lestvici Novogoričane in slavili z 2:0, do tega kroga drugouvrščeni Domžalčani pa so morali na domačem terenu z 2:3 priznati premoč Zavrču in drugo mesto na lestvici prepustiti Celjanom.

30. krog prve lige telekom slovenije

MARIBOR - OLIMPIJA 4:1 (1:1)
1:0 Bohar (8), 1:1 Bajrić (24), 2:1 Bohar (76), 3:1 Vršič (78), 4:1 Rajčević (88)
(napoved, poročilo)

KRKA - CELJE 0:4 (0:2)
0:1 Miškić (12), 0:2 Sunny (45), 0:3 Bajde (66), 0:4 Miškić (87)

RUDAR - RADOMLJE 3:2 (0:1)
0:1 Vrhunc (29), 1:1 Firer (51), 1:2 Đurković (57), 2:2 Jelić (61), Kocić (83)

KOPER - GORICA 2:0 (1:0)
1:0 Štromajer (41), 2:0 Hadžić (47)
(napovedporočilo)

DOMŽALE - ZAVRČ 2:3 (1:3)
0:1 Polić (8), 1:1 Morel (22), 1:2 Kelenc (24), 1:3 Kelenc (27), 2:3 Podlogar (73)