18.01.2015 10:44:27

Zavrč začel z zmago, drugi poraz Krke

Drago Wernig - TAKA

Haložani so odigrali prvo prijateljsko tekmo, Novomeščani so drugič izgubili.

Slovenski prvoligaši so v ritmu prijateljskih preizkušenj, ob koncu tedna so bili dejavni tudi nogometaši Zavrča in Krke. Prenovljeni Haložani so s 3:1 (0:1) premagali Ivančno Gorico, ki je po prvem delu prvenstva v 3. SNL - center na tretjem mestu na lestvici. Varovanci trenerja Ivice Solomuna v prvem polčasu niso bili učinkoviti, kar so tekmeci unovčili in zadeli za vodstvo, v 43. minuti je bil z bele točke uspešen Bengez. V nadaljevanju so stvari prišle na svoje mesto, za preobrat sta poskrbela Matjašič, ki je bil uspešen dvakrat, drugič iz najstrožje kazni, in Dobaj. Zavrč je dvoboj začel v postavi Ranilović, Petanjek, Muminović, Datković, Barić, Polić, Cvek, Težak, Kiš, Mitrović, Kelenc, priložnost so dobili še Kovačić, Matjašič, Novoselec, Valenta, Brzoja, Rožman, Korošec, Zorko, Dobaj, Balić in Monjac.

Po uvodnem porazu z Istro so se Novomeščani odpravili v hrvaško prestolnico, kjer so merili moči z Zagrebom, domača ekipa je v dvoboju, ki je trajal 120 minut, slavila s 3:1 (1:0). Edini gol za Krko je dosegel Kramar iz enajstmetrovke.