lp
11.09.2024 15:40:00

Uefa objavila kazni za incidente v Stožicah: ne le Rijeka, kaznovana je tudi Olimpija Plus

Izgredi navijačev Rijeke v Stožicah.

Uefa je naposled razkrila kazen za Rijeko, potem ko so njeni navijači na povratni tekmi 4. kvalifikacijskega kroga konferenčne lige v Stožicah povzročili hud incident.

V 60. minuti tekme, ki je bila sredi drugega polčasa ob vodstvu Olimpije s 5:0 že odločena, so gostujoči navijači priredili pirotehnični šov, a bengalke niso ostale na tribunah. Hrvati so jih zmetali, najprej na igrišče, tako da je sodnik nemudoma prekinil tekmo, potem pa so jih celo odvrgli na sosednji tribunu z domačimi navijači. Vsaj tri nevarne bakle so priletele v sektor, kjer so bile družine z otroci in povzročile strah, navsezadnje so tudi poškodovale dečka, deklico in gospo.

Reški huligani so obenem lomili sedeže in jih metali v policiste. Slednji so ostali izjemno mirni, preudarni in brez surovega posredovanja počasi vendarle spraznili gostujoči sektor. Potem se je tekma nadaljevala. Da bo Rijeka izdatno kaznovana, je bilo povsem jasno.

Skoraj dva tedna po incidentu je Uefa vendarle objavila kazni, s katerimi bo skušala disciplinirati klub iz Kvarnerja.