Kdo bo novi minister za obrambo: Črnčec, Premk ...

Igralec Robert Korošec zmagal prvo kolesarsko ...

Pozor! Sprememba ure sprejema za slovenske ...

0 30.05.2024 09:04:52

Spektakel brez primere! Glejte, kako divje so Grki proslavili zgodovinsko evropsko lovoriko (video)

Navijači Olympiakosa so se veselili zmage v konferenčni ligi.

Nogometaši pirejskega Olympiakosa so zmagovalci tretje izvedbe konferenčne lige. V finalu so so po podaljšku z 1:0 premagali Fiorentino iz Firenc, tekmo je v 116. minuti odločil gol maroškega napadalca Ayouba El Kaabija. To je prva evropska lovorika za Olympiakos in nasploh za grški nogomet. Temu primerno je bilo tudi slavje po koncu tekme.

Navijači Olympiakosa so v grški prestolnici poskrbeli za pravi spektakel z baklami. Nebo nad mestom je zagorelo v rdeči barvi po tem, ko je Olympiakos v 116. minuti tekme zabil edini gol na tekmi. Začele so odmevati navijaške pesmi, nebo je razsvetlil spektakularni ognjemet, kasneje pa so se slavja na avtobusu udeležili tudi nogometaši. Vzdušje, kakršnega lahko pripravijo le v Grčiji.