Vrnitev največjega slovenskega tajkuna: v Izraelu...

Skrivnost drugega polčasa: vlada Roberta Goloba s...

Ljubezen na vasi: To so kandidatke Jožefa ...

Uf, s kakšnim napevom so slovenski navijači med ...

1 25.11.2023 15:40:13

Napet derbi v Manchestru! Prvi je udaril Haaland, ki je podrl nov rekord, a odgovoril mu je ...

profimedia
V derbiju 13. kroga premier lige sta se Manchester City in Liverpool razšla brez zadetkov.

Stanje na vrhu vsaj začasno ostaja enako, vodilni Manchester City in drugi Liverpool sta se namreč na stadionu Etihad razšla z 1:1.

Skozi večino tekme je sicer bolje kazalo domačinom, ki so povedli preko Norvežana Erlinga Haalanda, ki je v 27. minuti izkoristil napako v obrambi Liverpoola in premagal tokrat dokaj neprepričljivega Alissona. S tem je visoki napadalec podrl nov rekord, saj je postal nogometaš, ki je najhitreje prišel do 50. zadetka v premier ligi. Tekmo so sinjemodri dolgo nadzorovali in bili tudi blizu drugemu zadetku, ki so ga po kotu tudi dosegli, a je bil razveljavljen zaradi prekrška Akanjija nad brazilskim vratarjem Liverpoola.

Za redse pa je odrešitev prišla v 80. minuti, ko je po podaji Salaha udaril Alexander-Arnold, ki je z izjemnim strelom premagal Edersona in utišal domače navijače. Do konca so imeli domačini še nekaj priložnosti, a ostalo je pri remiju, s katerim so gotovo bolj zadovoljni pri Liverpoolu, ki ostaja drugi. Danes ob 18.30 pa bo imel zaradi tega remija priložnost za naskok na vrh Arsenal, ki gostuje pri Brentfordu.