Kdo bo novi minister za obrambo: Črnčec, Premk ...

jan oblak cristiano ronaldo Ekipa24.si

Cristiano Ronaldo brez ovinkarjenja povedal, kaj ...

1 07.11.2023 21:15:02

Barcelona prvič poražena, kar precejšnja zaušnica Kataloncem, navijači besni!

Nogometaši Barcelone so v četrtem krogu lige prvakov doživeli prvi poraz. Na Volksparkstadionu v nemškem Hamburgu je bil ukrajinski Šahtar Doneck boljši z 1:0. Borussia je medtem na domači zelenici v Dortmundu premagala Newcastle z 2:0.

Za nemško zasedbo je v 26. minuti zadel Niclas Füllkrug, tri točke domači ekipi pa je po lepo izpeljanem protinapadu v 79. minuti zagotovil Julian Brandt. Pred večerno tekmo Paris Saint-Germaina in Milana je Borussia začasno skočila na vrh skupine F s točko več od pariške zasedbe, Angleži so pri štirih točkah na tretjem mestu.

Za Šahtar je edini gol na dvoboju pet minut pred koncem prvega dela dosegel Danilo Sikan, ki je Ukrajincem priboril drugo zmago v letošnji ligi prvakov. Barcelona ostaja pri treh zmagah in devetih točkah na vrhu skupine H. V tej skupini se bosta ob 21. uri merila še Porto in Antwerpen.

Ob isti uri bosta na delu tudi oba kluba s slovenskim pridihom. Atletico Madrid vratarja Jana Oblaka bo doma gostil Celtic v skupini E, v skupini G pa Leipzig Benjamina Šeška in Kevina Kampla gostujejo v Beogradu pri Crveni zvezdi.

V skupini E se bosta merila še Lazio in Feyenoord, v skupini G pa Manchester City in Young Boys.