Kdo bo novi minister za obrambo: Črnčec, Premk ...

Jan Oblak po koncu tekme na robu solz! Kapetan ...

Igralec Robert Korošec zmagal prvo kolesarsko ...

Cristiano Ronaldo brez ovinkarjenja povedal, kaj ...

ue
ue
14 19.08.2023 23:11:35

Vroč in napet obračun v Atenah AEK-a in Dinama! Odločitev je padla v 100. minuti, napredoval je ...

Kakšna tekma v Atenah pred nabito polnim stadionom vročekrvnih grških navijačev.

Dvoboj grškega in hrvaškega prvaka je seveda vzbudil ogromno pozornosti zaradi uboja grškega navijača Mihalisa Kacurisa, ki je bil zaboden v spopadu navijačev v Atenah pred predvidenim prvim obračunom. Ta je bil nato prestavljen na to soboto, vmes sta se ekipi v torek pomerili v Zagrebu, tam je AEK zmagal z 2:1.

Na povratnem obračunu je bila prisotna tudi družina umrlega Kacurisa, tenzije so bile velike, varovanje pred srečanjem pa na najvišji ravni. Dinamu je sredi drugega polčasa odlično kazalo, saj je povedel z 2:0, s čimer bi napredoval. Pravzaprav je bil v naslednjem krogu vse do 92. minute, takrat pa je AEK po predhodnih dveh (upravičeno) razveljavljenih zadetkih znižal izid in si zagotovil podaljška.

No, tako smo vsaj vsi mislili. Toda, igrala se je 96. minuta dvoboja, ki naj bi bil podaljšan za pet minut, ko so Grki zahtevali enajstmetrovko zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru Dinama. Iz VAR sobe so res poklicali sodnika, naj si ogleda posnetek in potem je pokazal na belo točko. Vratar Livaković je ubranil strel domačemu igralcu, a je odbito žogo z glavo v mrežo poslal - Hrvat Domagoj Vida.

Sodnik je potem odpiskal konec tekme in stadion je 'eksplodiral' od navdušenja, Grki so napredovali v zadnji predkrov lige prvakov, Dinamu ostaja predkrog lige Europa.