jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 05.02.2023 23:05:45

Barcelona dobro izkoristila spodrsljaje tekmecev z vrha lige

Nogometaši Barcelone so v zadnji današnji tekmi 20. kroga španske lige premagali Sevillo s 3:0 in prednost na prvem mestu lestvice povečali na osem točk. Prvi zasledovalec Real Madrid je namreč izgubil z Mallorco z 0:1.

Barcelona je imela pred tekmo z letos precej razglašeno Sevillo lepo priložnost, da naskok pred najbližjim zasledovalcem poveča že na osem točk. To je blaugrani tudi uspelo, Katalonci so se sicer dolgo mučili z andaluzijsko ekipo, ki pa je v izraziti obrambni igri zdržala le do 58. minute.

S prvim zadetkom jo je načel Jordi Alba, potem pa sta v 70. in 79. minuti zmago potrdila še Gavi in Raphinha.

V tem krogu so vse ekipe z vrha razen Barce delale napake. Še najmanjšo madridski Atletico Jana Oblaka, ki je sicer igral le neodločeno 1:1 z Getafejem. Zadnji Elche je za sploh prvo zmago sezone ugnal peto ekipo lige Villarreal s 3:1.

Neuspešen je bil tudi šesti Betis, ki je doma s 3:4 klonil proti Celti. Danes sta slab konec tedna teh ekip dopolnila še Real, ki si je proti Mallorci zabil avtogol (Nacho Fernandez) ter zapravil enajstmetrovko (Marco Asensio), ter Real Sociedad.

Tretja ekipa španske lige je namreč v popoldanski tekmi izgubila z Valladolidom z 0:1 in zapravila priložnost, da bi se Realu približala le na tri točke zaostanka. Odločilni gol je zabil Cyle Larin.

Na lestvici ima zdaj Barcelona 53 točk, Real Madrid 45, Sociedad 39, Atletico 35, Villarreal in Betis pa po 31.

V ponedeljek bo še zadnja tekma Rayo Vallecano - Almeria.

Značke: nogomet, španija