Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 09.01.2022 09:11:37

Navijači BARCELONE na možnost takšnega scenarija niso upali NITI POMISLITI. To je NOČNA MORA ...

Barcelona je na tekmi 20. kroga španskega prvenstva v gosteh remiziral z Granado z 1:1 in z 32 osvojenimi točkami ostala na šestem mestu na lestvici. Na vrhu je še naprej Real, ki je z zmago proti Valencii s 4:1 prednost pred Sevillo povišal na osem točk, le da so Andaluzijci odigrali dve tekmi manj.

Edini zadetek za Barcelono je dosegel Nizozemec Luuk de Jong v 57. minuti, ki je mrežo zatresel tudi že v deseti minuti, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen po ogledu v sobi za VAR. Katalonci so od 80. minute igrali brez izključenega Gavija, pritisk domačih pa se je obrestoval v 89. minuti, ko je po odbiti žogi po kotu z levico neubranljivo zadel Antonio Puertas.
Zaostanek varovancev Xavija Hernandeza za večnimi rivali in vodilnim Realom (49 točk) zdaj znaša velikih 17 točk, potem ko so Madridčani doma premagali Valencio z 4:1. Da bi si lahko njihovi ljubljenci nabrali takšen zaostanek, navijači Barce kljub vsem težavam, s katerimi se ubadajo na Camp Nouu, niso upali niti pomisliti. Za njih je to nočna mora ...

Za kraljevi klub je edini zadetek v prvem polčasu v 43. minuti dosegel Karim Benzema iz enajstmetrovke po prekršku nad Casemirom. To je bil 300. zadetek za Benzemaja, ki je na četrtem mestu večne lestvice strelcev pri Madridčanih. Na vrhu je Cristiano Ronaldo s 451.

Real je imel sicer že v prvem delu več priložnosti, Luka Modrić je v prvem polčasu zadel okvir vrat, v drugem pa je hitro prednost povišal Vinicius Junior v 52. minuti po zmedi v kazenskem prostoru netopirjev. Vinicius je nato dosegel še drugi gol na tekmi, ko je v prazno mrežo pospravil žogo po obrambi Jasperja Cillessena. Zadetek za 3:1 je dosegel Goncalo Guedes, potem ko mu je najprej Thibaut Courtois ubranil najstrožjo kazen, a je nato žogo Portugalec z glavo pospravil za hrbet belgijskega čuvaja mreže, končni izid pa je z drugim zadetkom ter skupno 301. za Real ob koncu tekme postavil Benzema.
Realu, ki ima po 21 odigranih tekmah na vrhu 49 točk, sledi Sevilla z 41, pred šesto Barcelono pa so še Betis (33), Real Sociedad (33) in Atletico Madrid (32). Vse omenjene ekipe z izjemo Reala Madrida ter Sociedada tekme 20. kroga še čakajo.

Značke: nogomet, španija